instagram-deneyimi

Instagram özellikle Facebook’un satın almasının ardından herkesçe bilinir oldu. Haliyle insanlara artık Instagram’ın özellikleri yetmemeye başladı ve 3. parti uygulamalara yönelmeye başladılar. En çok ihtiyaç duyulan özelliklerin başında ise “sizi kimin takip etmediğini” öğrenmek geliyor.

inst.me

AppStore’dan da uygulamasını indirebildiğimiz (1.99$) uygulamayı ücretsiz olarak PC üzerinden kullanabiliyoruz. Instagram ile giriş yapmanızın ardından üç  ayrı liste çıkıyor karşınıza. Karşılıklı takipleştiğiniz insanlar, fanlarınız (sizi takip edenler) ve sizin takip ettikleriniz. Aynı listeden sizi takip etmeyenleri kolaylıkla unfollow edebiliyorsunuz. Ancak Instagram 24 saat içinde 200’den fazla follow-unfollow işlemine izin vermiyor.

instme

Followgram

Instagram’da çok fazla takip edilebilmek için hashtagları yoğun olarak kullanmanın dışında 3. parti uygulamalara da ihtiyacınız olmakta. Bunlardan biri de Followgram. Explore özelliği ile harita üzerinde belli bir lokasyondaki Instagram kullanıcılarını listeleyebiliyorsunuz. Ardından follow-followback yaparak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Diğer yandan yakınınızdaki Instagram kullanıcılarını da bulmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca Followgram diğer kullanıcıların sizi takip etmeleri için bir QR kodda sunuyor.

followgram

Statigram

Statigram web üzerinden Instagram akışını görebildiğiniz, yorum ve beğeni yapabildiğiniz bir platform olmasının dışında size profilinize özel istatistiklerde sunuyor. İstatistikleri güncelleme de biraz yavaş kalsa da ilginç veriler sağlayabiliyor.

statigram

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?