Yüksek Görünürlük ve Yüksek Tıklama Oranı için SEO Danışmanlığı

Web sitenizin Google sıralamasından memnun değil misiniz? Daha da önemlisi organik aramalar yoluyla sitenize gelen satışlar yeterli gelmiyor mu? Belki de alakasız kelimelerde birinci sırada çıkıyorsunuz. Hatta olmanız gereken kelimelerde ilk sayfada bile değilsiniz. Öyleyse seo danışmanlığı konuşmak için sizinle bir kahve içmemizin zamanı geldi de geçiyor bile!

SEO Danışmanlığı Verdiğim Bazı Markalar

General-Electric
Hospitadent Logo New
Lassa
Bayer
Pazarlamasyon
Haydar Ozkomurcu Danisman

SEO Danışmanlığı ile İşinizi Büyütün

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO çalışmalarınızı birlikte yürütüyoruz. Çalışmalarımızın asıl amacı doğru kişiye doğru içeriği göstermek, asla ilk sıraya çıkmak değil. Sitenize gelen onbinlerce ziyaretçi sizden alış veriş yapmayacaksa gelmelerinin ne faydası var? Peki SEO danışmanlığı kapsamında neler yapıyoruz?

  • “Gerçek” dönüşüm sağlayacak kelimelerinizi belirliyoruz.
  • Belirlenen kelimelere yönelik olarak açılış sayfası yani landing pagelerinizi hazırlıyoruz.
  • Sitenizde sunucunuzdan başlayarak bulunan tüm hataları tespit ediyor ve yazılımcınızın hataları temizlemesini takip ediyoruz.
  • 200’den fazla site içi metriği takip ederek tüm optimizasyonlarınızı gerçekleştiriyoruz.
  • Belirlediğimiz anahtar kelimelerimizi Google Analytics panelinizle eşleştirip dönüşümleri takip etmeye başlıyoruz.
  • Anahtar kelimelerinize uygun içerikler üretmeye ve bu içerikleri viralleştirerek backlink ağacınızın gelişmesini sağlıyoruz.
  • Süreç içerisinde tüm kalitesiz backlinkleri temizliyor ve sadece ilgili konularda aldığımız kaliteli backlinklerin yer almasını sağlıyoruz.
  • Her adımımızı raporluyor ve metriklerle göstererek size sunuyoruz.

SEO Danışmanlığı sürecimizi asla belirli bir döneme sıkıştırmıyor yaşam boyu bir beraberlik olarak görüyoruz. Çünkü Google ile olan ilişkiniz de yaşam boyu sürmekte.

Wechat

148.000 uygulama indirmesi sağlandı.

Hospitadent Icon

Sosyal Medya aracılığıyla gelen hastaların oranı 4 yılda %1800 arttı!

Johnsons Baby

Sosyal ağlardaki toplam takipçi oranı %124 arttı!

Araskargo

Olumlu konuşulma oranları %14 arttı.

SEO Danışmanlığı

Konu SEO Danışmanlığı olduğunda bizim için önemli tek bir metrik var: Cironuz. Biz dönüşüm oranınızı artırmayı, hemen çıkma oranını azaltmayı ya da görüntülenme sayınızı artırmayı değil, cironuzu artırmaya odaklanıyoruz.

SEO Danışmanlığı Kapsamında Hangi Araçları Kullanıyoruz?

Moz
Semrush
Ahrefs
Deepcrawl
Google Tag Manager
Google Analytics
Pingdom
Google Data Studio

Basında

Semrush
Campaign
Haberturk
Brandmap
Digitalage
Sdn
Creatorden

Dönüşüm maliyetleri 6 ayda 4’te 1 oranına düştü!

Bridgestone

Müşteri veritabanının %12′si sosyal dataya dönüştürüldü!

Passo

Olumlu konuşulma oranı %212 arttı.

Galatasaray

154.000 sosyal data elde edildi!

SEO Danışmanlığı Sıkça Sorulan Sorular

SEO Danışmanlığı Nedir? Neleri Kapsar?

SEO Danışmanlığı bir web sitesinin dönüşüm odaklı olarak arama motoru optimizasyonu sürecinin yönetilmesidir. SEO Danışmanlığının kapsamı web sitenizin içeriğine göre değişkenlik göstermekle birlikte iç SEO, dış SEO ve teknik SEO olarak üç ana alanda gerçekleştirilecek değişiklikleri ve içerik üretimini kapsar.

SEO Danışmanı Kimdir?

SEO Danışmanı arama motoru optimizasyonu sürecindeki teknik düzenlemeleri, içeriksel geliştirme ve düzenlemeleri, dijital PR çalışmalarını ve UX süreçlerine hakim olan ve tüm süreci yürüten kişidir.

SEO Danışmanlığı kapsamında hangi SEO araçları kullanılıyor?

SEO Danışmanlığı sürecinde SEO yapılacak olan web sitesine göre değişmekle birlikte Semrush, Ahrefs, Screaming Frog, Google Analytics, Google Search Console, Deep Crawl, Serpstat ve Spyfu kullanılmaktadır.

SEO Danışmanlığı Fiyatları Ne Kadardır?

SEO Danışmanlığı fiyatları web sitesinin kullandığı altyapıya ve dillerine göre değişmekle birlikte aylık 9000TL ile 40000TL arasında değişkenlik gösterir. Yabancı dillerde ise bu ücretlendirme 750$ ile 4000$ arasında değişir. Bu fiyatlardan daha düşük fiyatlarda ise gerek kullanılacak olan SEO araçlarının maliyeti, gerekse de üretilecek olan içeriğin üretim maliyetini karşılayabilmek mümkün olmadığından daha düşük fiyat verenler için mutlaka aklınızda bir şüphe bulunmasında fayda vardır.

SEO Danışmanlığı Ne Kadar Sürer?

SEO Danışmanlığı sizin arama motorları ile uyumlu bir web sitesine sahip olmanızı sağlar. Senede 4 majör, ayda da 3 minör arama motoru algoritma güncellemesi yayınlanmakta. Bu frekansta güncellenen ve oldukça dinamik ve çok katmanlı bir yapıda kısa süreli bir çalışma ile SEO sürecinin bitebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle SEO çalışmalarını yaşam boyu bir birliktelik olarak görüyor ve ona göre planlama gerçekleştiriyoruz.

SEO Paketleri Nedir ve Ne İşe Yarar?

SEO çalışmalarında paketleme mantığıyla bir planlama yapmak imkansızdır. SEO paketi satan uzmanlar daha uygun fiyata ya da daha sınırlandırılmış çalışmalara yönelmek isteseler de SEO çalışmaları muhteviyatı sebebiyle bu çalışma metoduna uygun değildir. Web sitesinin sıralama almama sebebi UX tarafındaki hatalardan kaynaklandığında paketinizi yükseltmeniz gerekiyor demek daha çok ucuz bir satış yöntemi olarak değerlendirilmeli ve SEO çalışmasını paket mantığıyla ele alan yapılardan uzak durmak gerekmektedir. SEO çalışmalarını bir ameliyat süreci gibi değerlendirebilirsiniz, hastayı ameliyat masasında iken çıkan her komplikasyonda farklı bir paket satın almaya yönlendirmek nasıl saçma olursa paketleme mantığı da o şekilde yanlış bir yöntemdir.

Hangi Dillerde SEO Danışmanlığı Verebiliyorsunuz?

Kısa cevap: Tüm dillerde! SEO çalışmaları anadilinden başka dillerde içerik üretmek için uygun olmadığından farklı dillerde doğrudan anadili o dil olan yazarlarla çalışmaktayız. Şu anda yazar ekibimizde Rusça, İngilizce, Azerbaycanca, Yunanca, Sırpça, Kazakça, Almanca, Felemenkçe, Fransızca, Svahili, Ukraynaca ve Tayca anadili olan arkadaşlarımızla birlikte çalışmaktayız. Fakat hem sektörel uzman hem de farklı dillerde editörlerden oluşan veritabanımızın oldukça geniş olmasından kaynaklı rahatlıkla söyleyebiliyoruz ki; tüm lehçelerde ve dillerde SEO danışmanlığı verebilir, uzman içerikler üretebiliriz. Çalıştığımız yazarlarımız içerik üretim sürecinde çeviri yapmıyor, verdiğimiz konuda lokalizasyon yaparak hedef kitlenin ilgileneceği tarzda sıfır bir içerik üretiyor.

Backlink Çalışmalarında SEO Uzmanları Hangi Rolleri Üstlenir?

Yeni web sitelerinde ve otorite gücü site gücünden daha fazla yükselmiş web sitelerinde backlink çalışmaları önermiyoruz. Gereken durumlarda ise backlink çalışmalarında çeşitli backlink paketleri yerine doğrudan aynı sektörden ya doğal backlink alımı ya da viral backlink alım çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

SEO Raporu Neleri Kapsar?

Tipik bir SEO raporunda geçen aya göre kıyaslı olarak, sitedeki teknik hataların durumu, sitenin hızındaki değişim, sitede hedeflenen anahtar kelimelerdeki pozisyon değişimi, sitenin tüm anahtar kelimelerindeki görünürlük ve tıklama sayı ve oranlarındaki değişim, organik trafiğin değişimi ve organik trafik kaynaklı olarak elde edilen dönüşümler yer almalıdır.

Hangi Altyapılarda SEO Danışmanlığı Sunuyorsunuz?

SEO sürecinin en hızlı ve tutarlı sürdürülebildiği platform WordPress. Bunun dışında e-ticaret için çokça tercih edilen Shopify altyapısı da SEO süreci için biçilmiş kaftan. Ancak bunların dışında Magento, Opencart, Webflow, Drupal, Joomla, İdeasoft, Ticimax, Projesoft, T-Soft, İkas ve özel yazılım web sitelerinde SEO çalışmalarını çokça deneyimledik. Bunların dışında kalan Wix ve Godaddy gibi hazır web sitelerinde ise SEO çalışmalarının bir faydası pek görülemeyeceğinden, bu altyapıdaki sitelerle çalışmıyoruz.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

SEO Danışmanlığı Teklifi Alın