Faydalanabileceğiniz Sosyal Medya Araçları

Yazar: 7 ay önce yayınlandı

Her işletme, dijital pazarlama kampanyalarında aktif olacağı önemli kanalları yönetebilmek adına sosyal medya araçlarına ihtiyaç duyar. Etkili bir otomasyon ile dijital kampanyalarının temelini kuvvetlendirmek isteyen her işletme için sosyal medya planlama araçlarını kullanmak tam anlamıyla bir zorunluluktur. Biz de bu konunun işletmeler açısından sahip olduğu öneme istinaden en iyi sosyal medya araçları konulu geniş bir liste hazırladık. Listemiz, dijital pazarlama çalışmalarınızı yönetme konusunda sizlere yardımcı olabilecek sosyal medya araçları nelerdir sorusuna detaylı bir cevap içeriyor. En iyi sosyal medya araçları konulu listemize başlamadan önce ise kısa bir hatırlatma yapmak oldukça yerinde olacaktır. Kişisel veya kurumsal markanıza ait sosyal medya kanallarından en yüksek verimi elde edebilmek istiyorsanız, mutlaka bir Sosyal Medya Eğitimi almalısınız. Haydi öyleyse şimdi, sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi sosyal medya araçları nelerdir konulu listemizi açıklamaya geçelim.

Farklı Sosyal Medya Araçları Ve Kullanımları

En iyi sosyal medya araçları nelerdir sorusunu cevaplamadan önce sosyal medya planlama araçlarının kullanım alanlarını da açıklamak yerinde olacaktır. Sosyal medya kanalları, markalar ve tüketiciler arasında doğrudan bir köprü vaziyeti üstlenmektedir. Markalar, bu kanallar vasıtasıyla ürünlerine duyulan merakı ve ilgiyi artırarak etkileşim ve dönüşüm yaratmayı hedeflerler. Bu bağlamda, sosyal medya planlama araçları sayesinde müşteri hizmetleri konusunda da çalışmak son derece mümkündür. Bir sosyal medya planlama aracı, tüketicilerle var olan bu doğrudan iletişim hattını etkili bir şekilde kullanma konusunda anahtar rol üstlenir. En iyi sosyal medya araçları sayesinde, markanız sosyal kanallarda büyürken siz de dijital pazarlama konusunda uzmanlaşacaksınız. Sosyal medya araçları size hem zaman hem de maliyet bakımlarından tasarruf etmek için önemli fırsatlar sunar. Dijital kampanyalarınızdan daha iyi sonuçlar almak ve her bir sosyal etkileşimden en verimli şekilde yararlanabilmek için kullanabileceğiniz en iyi sosyal medya araçlarını sizler için listeledik.

 1. Hootsuite

En iyi sosyal medya araçları nelerdir konulu listemizde başı Hootsuite çekiyor. Hootsuite, Twitter, Facebook, LinkedIn ve Instagram gibi sık kullanılan sosyal medya platformları üzerinde birden fazla sosyal içerik akışını yönetmenizi sağlar. Piyasadaki en iyi sosyal medya araçlarından biridir. Ayrıca kullanıcıları tarafından en pratik sosyal medya planlama araçlarından birisi olarak gösterilmektedir. Çoğu zaman sosyal medya ekibinizle birden fazla ağda çalışmak zor olabilir. Hootsuite ise bu ekip çalışmasını sizin ve ekibiniz için mümkün kılan bir platform sağlar. Araç, hayranlara ve takipçilere verilen yanıtlar arasında yetki devri yapmanıza olanak tanır. Yanıtları koordine ederek önemli takipçilerinizi ihmal etmenin önüne geçmek çok daha kolay bir hale gelir. Hootsuite aracı ile Twitter’da planlanmış gönderiler doğrudan akışta dört adede kadar resim gösterebilmektedir.

 1. MeetEdgar

En iyi sosyal medya araçları nelerdir sorusu sorulduğunda akla gelen ilk araçlardan birisi de MeetEdgar’dır. Çoğu güncellemeyi yayınlamak veya basit bir içerik gönderisi paylaşmak bugünlerde pek işe yarar bir yöntem değil. Bu yüzden, bu araç, önemli sosyal medya içeriklerinizi sizin için geri dönüştürüyor. MeetEdgar, önemli içeriklerinizin yeniden gönderilmelerini planlar ve otomatikleştirir. Bu, gönderilerinizin, hem daha büyük bir kitleye hem de daha yüksek etkileşim oranlarına ulaşmasına yardımcı olacaktır. Araç, temel olarak, yayınlama kuyruğunda düzenlenmiş bir sosyal medya güncellemeleri kitaplığı oluşturmanıza olanak sağlayarak çalışmaktadır. Bu özelliği ile en düzenli sosyal medya planlama araçlarından birisi olarak listemizdeki yerini alıyor. Araç sayesinde gönderilerinizi, farklı içerik türlerinin sıranızda eşit olarak dağılmasını sağlayacak şekilde etiketleyebilirsiniz. Ayrıca, etiketlenen bu gönderileri farklı kategorilere de ayırabilirsiniz.

 1. Sprout Social

Bu listedeki diğer sosyal medya planlama araçlarının çoğu gibi, Sprout Social da temel olarak sosyal medya hesaplarınız için güncellemeler planlamanıza olanak tanır. Ancak, Sprout Social’ı diğer sosyal medya planlama araçlarından ayıran birkaç benzersiz özellik de bulunmaktadır. SproutSocial, her şeyden önce oldukça temiz bir ara yüze sahiptir. Bu özelliği, birden fazla sosyal ağı izleme ve yönetme imkanı sağlamanın yanı sıra bu ağlarla ilgili derin analizler de sunmaktadır. Platform size hesaplanmış katılım ve etki puanları verir. Bununla birlikte, sosyal medyayı müşteri desteği amacıyla kullanıyorsanız, yanıt sürenizi de ölçer. Hatta sosyal aktiviteniz etrafında iş akışları veya hatırlatıcılar oluşturmak için mesajlarınızı eylem öğelerine dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde, çevrimiçi olarak gerçekleşen konuşma noktalarını gerçek işlere bağlayabilirsiniz. Ayrıca keşif araçlarını kullanarak bağlantı kurulacak yeni insanlar da keşfedebilirsiniz.

 1. Agorapulse

Sosyal medya planlama araçları için en önemli zorunluluk, sağlam bir zamanlama aracına sahip olmaktır. Bu, en iyi sosyal medya araçlarından birisi olan AgoraPulse’un güçlü bir özelliğidir. Fakat bundan daha da güçlü olan bir özelliği ise Facebook, Twitter ve Instagram’daki konuşmaları yönetmenize yardımcı olmak için kullandığı gelen kutusu benzeri ara yüzünde göze çarpmaktadır. Araç, içerikleri ve takipçileri etiketlemek, işaretlemek, gizlemek veya atamalar yapmak için filtreler oluşturmanıza da yardımcı olur. Sağladığı net analizlerle de kullanıcıların en iyi sosyal medya araçları nelerdir sorusuna verilecek ilk cevaplar arasında yerini almaktadır.

 1. Buffer

Facebook, Twitter ve LinkedIn üzerinden içerik paylaşmak için basit ama etkili sosyal medya planlama araçlarından birisidir. Sosyal medya kanallarını düzenli olarak güncellemeye zamanı veya yeterli kaynağı olmayan işletmeler için en ideal sosyal medya planlama araçlarındandır. Siz de küçük veya orta ölçekli bir işletme olarak sosyal varlığınızı sürdürmek istiyorsanız, Buffer, ihtiyacınız olan çoğu şeyi sizlere sağlayabilecek bir kapasitededir. Buffer, bir kuyrukta önceden toplu gönderiler planlamanıza olanak tanır. Ayrıca internet üzerinde bulduklarınızı paylaşmayı kolaylaştıran Chrome, Firefox ve Safari uzantıları da sağlamaktadır. Buffer, kullanıcıların her sosyal platform için mükemmel boyutlar ve biçimler oluşturmasına olanak tanıyan bir görüntü düzenleyici de içermektedir.

 1. Audiense

Audiense, analizlerinize ilişkin iç görüler, hedefleme ve katılım önerileri sağlar. Aynı zamanda önemli etkileyicilerinizi ve rakiplerinizi takip etmenize de yardımcı olur. Araç içerisinde bulunan dinleme ve iç görü araçları, sosyal izleyici kitlenizin kalitesi hakkında bilgi sağlar. Ayrıca farklı topluluklar arasında geçişler yaparak içeriği ilişki analiziyle birleştirir. Sahip olduğu sosyal pazarlama araçları, kampanyalar için kitleleri segmentlere ayırma olanağı sağlar.

 1. Tailwind

En iyi sosyal medya araçları nelerdir konulu listemizde yer almaması mümkün olmayan bir diğer kullanışlı araç ise Tailwind. Bu araç şirketiniz, ürünleriniz ve rakipleriniz hakkında Pinterest platformundaki etkinlikleri izler ve analiz eder. Pinterest, sosyal medya planlama araçları tarafından genellikle göz ardı edilen bir platformdur. Ancak bu platform, işinize bağlı olarak trafik çekme, marka bilinci oluşturma ve ekstra gelir sağlama gibi konularda itici bir güç sağlayacak kapasitededir. Büyüme ve etkileşimin genel raporlamasına ek olarak, dönüşümleri izlemek ve hangi etkinliğin en kârlı olduğunu görmek için Google Analytics aracı ile de entegre edebilirsiniz.

 1. BuzzSumo

BuzzSumo, arama sorgularınıza dayalı olarak en iyi performans gösteren içerikler ve etkileyiciler hakkında size sosyal veriler sağlayan bir araçtır. Bir konu, etki alanı veya belirli bir anahtar kelime girerek, ihtiyacınız olan alakalı sonuçları anında elde edebilirsiniz. Bu araç ile aramanızı zaman çerçevesine göre filtreleyebilirsiniz. Bu, size zaman içinde en çok paylaşılan içeriği gösterecektir. Bu sayede de trendler hakkında daha isabetli fikirler edinecek ve daha doğru tespitlerde bulunabileceksiniz. Böylece, içerik oluşturmak için ihtiyacınız olan fikirleri üretmeniz oldukça kolaylaşacak. Bu araçla, belirli bir içeriği kimin paylaştığını görebilirsiniz. Ayrıca ilgi alanlarınıza göre bir influencer listesi de edinebilirsiniz. En iyi sosyal medya araçları nelerdir sorusuna ilk verilecek cevaplardan olan BuzzSumo, alanınızdaki en son gelişmelerden haberdar olmak için sık sık kullanmak isteyeceğiniz bir araçtır.

 1. Oktopost

Oktopost, içeriğinizi hedeflenen kitlelere sunarak markanızın çevrimiçi varlığını oluşturmaya odaklanır. En kaliteli içerikleri oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olur. Böylece çabalarınızın pazarlama stratejinize değer katmasını sağlar. Oktopost en çok B2B işletmeleri tarafından kullanılır. Dönüşümleri izleme ve hangi kanalların sonuç verdiğini belirleme konusunda oldukça etkilidir. Oktopost geliştiricileri, B2B etkileşimine özellikle odaklandıklarının altını çiziyor. Marketo, Salesforce, Act-On ve diğer birçok sosyal medya planlama aracı ile kolayca entegre olur. Böylece sosyal medya eylemlerini satış üzerindeki etkiyle doğrudan ilişkilendirir. Oktopost’u rakiplerinden daha iyi bir sosyal medya planlama aracı yapan en önemli şeylerden birisi de şirket sayfalarını ve LinkedIn Gruplarını izleme yeteneğidir. Oktopost, sizin ve işletmeniz için daha iyi müşteri adaylarını nitelendirir ve ölçer.

 1. Tweetdeck

Eski sosyal medya planlama araçlarından birisi olmasına rağmen son derece verimlidir. TweetDeck, Twitter’ı çok daha kolay bir şekilde yönetmeye odaklanmış bir pano uygulamasıdır. Bu araç tamamen tarayıcı tabanlıdır. Kullanıcılarına, özel segmentleri ve listeleri izlemek için modern ve basit bir yol sağlar. Ayrıca mention, mesajlar ve diğer Twitter bileşenleri için daha yüksek görünürlük de sağlamaktadır.

 1. Social Flow

SocialFlow, tüm sosyal medya kampanyalarını tek bir platform üzerinden yönetmek için harika bir çözüm sunar. Katılım istatistiklerine ve diğer veri kümelerine dayalı olarak hangi güncellemelerin tanıtılması gerektiği konusunda önerilerde bulunan akıllı bir araçtır. Daha yüksek dönüşümler sağlamaya yardımcı olmak için sosyal reklamlar için gelişmiş hedefleme sağlar. Ayrıca reklam oluşturmayı hızlı ve zahmetsiz hale getirmek için kendi reklam oluşturucusuna da sahiptir. Araç, ihtiyaçlara ve fonksiyona göre özel fiyatlandırma seçenekleri sunmaktadır.

 1. EveryPost

En iyi sosyal medya araçları nelerdir konulu listemizin bu basamağında da oldukça popüler bir araç yer alıyor. Everypost, sosyal iş akışlarını son derece basitleştiren kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Araç Facebook, Twitter, LinkedIn ve Tumblr’ı desteklemektedir. Görsel içeriği düzenlemenize, özelleştirilmiş gönderiler planlamanıza, ekip üyeleriyle işbirliği yapmanıza ve performansı analiz etmenize olanak tanıyan gelişmiş özelliklere sahiptir.

 1. Socedo

Socedo, Twitter ve LinkedIn platformlarında nitelikli müşteri adayları bulmanıza yardımcı olur. Bu araç, bulduğunuz bu yeni müşteri adaylarını kolayca satış huninize eklemenizi de sağlar. Socedo, daha çok bir sosyal talep oluşturma aracıdır. Araç, hedeflenen alıcı kişiliğinize ve gerçek zamanlı sosyal davranışlarınıza dayalı olarak potansiyel müşterileri otomatik olarak algılar ve listeler. Salesforce ve Marketo ile tam entegrasyon sağlar. Böylece sosyal müşteri adaylığından satış hunisine geçişi sorunsuz hale getirir.

 1. IFTTT

Bu araç, sosyal medya kanallarında işinizi kolaylaştıracak bazı otomatik kurallar ayarlamanıza olanak tanır. Aynı zamanda yeni blog gönderilerinin sosyal medyada paylaşılmasını da otomatik hale getirebilir. Instagram gönderilerini yerel Twitter fotoğrafları olarak tweetleyebilir. Ayrıca Instagram gönderilerini bir Facebook sayfasında da paylaşabilir. Aracı kullandıkça bundan çok daha fazlasını da yapabileceğini fark edeceksiniz. IFTTT, doğru şekilde kurulursa sosyal medya yönetiminde büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilir.

 1. Rebrandly

Sosyal medya pazarlamasında bağlantıları kısaltmak, günlük anlamda sürekli bir ihtiyaçtır. Fakat pek çok sosyal medya aracı bu kadar basit ve heyecan verici özellikler sağlayamaz. Rebrandly, kişiselleştirmeye odaklanan bir bağlantı kısaltıcıdır. Bununla, markanızı bağlantılara eklemek, kolay URL’ler oluşturmak ve bunları şirketinizle kolayca ilişkilendirmek mümkündür. Markaların tanımlanabildiği nitelikli bağlantılar, kamuoyu üzerinde çok daha önemli bir etkiye sahiptir. Her şeyden önce bu tür bağlantılar daha okunaklılardır. Bunun yanı sıra daha fazla etkileşim oluşturma konusunda da oldukça başarılıdırlar. Bu da trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacak önemli bir etkendir. Araç, tıklama oranlarında da doğal bir artış sağlamaktadır. Bu ise daha yüksek kamu ilgisi anlamına gelir. Aracı basitçe açıklamak gerekirse Rebrandly, daha okunaklı ve çekici bağlantılar sağlama konusunda tam anlamıyla uzmandır.

 1. Google Trends

Google Trends, konuları ve trendleri aramak için değerli bir araçtır. Çevrimiçi pazarlama stratejileriniz için hedef kitlenizin nelere ilgi gösterdiklerini bilmek son derece önemlidir. Bu bağlamda Google Trends vazgeçilmez sosyal medya araçlarından birisidir. Özellikle işletme segmenti ile ilgili birçok konuyu takip etmenizi sağlar. Google Trends ile içerik pazarlaması için kolayca konu bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medya kanallarında keşfedilecek ilginç konulara da kolayca erişebilirsiniz. Google Trends, kitlelerin spesifik konulardaki algısını keşfetme açısından da harika fırsatlar sağlamaktadır. Uygulama ayrıca bir anahtar kelime izleme aracı olarak da çalışır. Bu sayede belirli zaman aralıkları boyunca eğilimleri ve arama hacmini belirlemek mümkün hale gelir. Genel olarak, bu araç, farklı kampanyaları ve eylemleri destekleyebildiği için önemlidir. Her sosyal medya yöneticisinin ihtiyaç duyacağı temel araçlardan birisidir.

 1. Canva

Canva, mizanpaj tasarımına ve sunumlara odaklanan bir sosyal medya aracıdır. Bu aracı kullanarak bir uzman veya teknik bilgi sahibi biri olmanıza bile gerek kalmadan binlerce şablon oluşturmak mümkündür. Bu kullanım kolaylığı ve geniş grafik olanakları, Canva’nın ana cazibe kaynağıdır. Canva, sosyal medya ekiplerini çok meşgul etmeden dinamik rutinlere mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Araç, herkes tarafından kullanılabilecek hızlı şablonlar hazırlamanıza yardımcı olur. Bu sayede tasarımcıların ekstra mesai harcamalarına da gerek yoktur. Yani tasarım ekipleriniz bu süreyi daha karmaşık tasarımlara odaklanarak harcayabilirler. Canva’yı kullanarak görseller, simgeler, hazır şablonlar bulabilir veya her şeyi sıfırdan oluşturabilirsiniz. Bugün Canva, pazarlama segmentinde en yaygın seçeneklerden birisi olarak kullanılmaktadır. Haydi şimdi listemize diğer sosyal medya planlama araçları ile devam edelim.

 1. Kicksta

Kicksta, adından da anlaşılacağı üzere Instagram platformunda kullanılan en iyi sosyal medya araçlarındandır. Araç, Instagram’da organik büyüme sağlayabilme amacıyla kullanılır. Bu araç sayesinde robot takipçiler veya hedef kitlenizle hiçbir ilgisi olmayan otomasyon yazılımlarına hiçbir şekilde ihtiyaç duymayacaksınız. Kicksta, etkileşim kurabilecek nitelikli bir kitle oluşturmaya odaklanan harika bir araçtır. Kicksta, bu kriterleri karşılayan profilleri göz önünde bulundurarak ayda yaklaşık 30.000 Instagram kullanıcısının fotoğrafını beğenir. Bu gelişmiş filtreleme özelliği, markanızın stratejisine uygun çalışmayı sağlayan en önemli unsurdur. Aracın algoritması her zaman gerçek insanlara odaklanır. Bu sayede sağlam ve uzun vadeli büyüme sağlar. Bu tutarlılık, markanız için etkileşime dönüştürme konusunda büyük katkı sağlamaktadır. Kicksta ile manuel olarak yapılacak herhangi bir strateji otomatikleştirilebilir. Hedef kitlenize uymayan robotlar, hayali hesaplar veya kullanıcılardan kurtulmak için Kicksta’yı kullanabilirsiniz.

 1. Later

Editoryal planlama için en iyi sosyal medya araçları nelerdir şeklinde bir soru soruyorsanız listemizin bu basamağını pürdikkat okumanızı tavsiye ederiz. Later, editoryal planlama için kullanabileceğiniz harika bir sosyal medya planlama aracıdır. Later sayesinde Instagram, Twitter, Facebook ve Pinterest gibi kanallar için bir strateji oluşturmak mümkündür. Aracın temel işlevi, belirli bir süre için yayınları ve eylemleri otomatikleştirmeye yarayan bir takvim oluşturmaktır. Örneğin Later ile gelecek hafta yapılacak her şeyi planlayıp hazırlamak mümkündür. Basit bir işlemle Later, planlar oluşturmanıza ve daha önce yapılan tüm işleri izlemenize olanak tanır. Böylece, gönderiler için en yüksek etkileşim oranlarına sahip saatleri seçmek mümkündür. Later, nitelikli sosyal medya öğelerinin görsel olarak düzenlenmesine odaklanan bir araçtır. Bu özellik, işlemleri çok daha kolay hale getirir. Bu da pazarlamacılar için daha fazla dinamik ve daha hızlı bir anlayış sağlamaktadır.

 1. Nuvi

Nuvi, sosyal medyadaki izlenimleri takip edebileceğiniz etkili sosyal medya planlama araçlarından birisidir. Araç, bu kanallarda oluşturulan etkileşimlerin ve verilerin ayrıntılı ve kolay bir şekilde görselleştirilmesini sağlar. Nuvi, Uber ve Nissan gibi devlerin ana sosyal medya araçları arasında yer almaktadır. Temel olarak metriklerin daha net anlaşılmasını sağlar. Kullanıcıların, sosyal medya platformlarında yayınlanan içerikleriyle ilgili olarak kitlelerden gelen duygu, niyet ve etkileşim düzeylerini tercüme etmelerine olanak tanır. Nuvi’nin sağladığı iç görüler sayesinde pazarlamacılar, hedef kitlelerine daha hızlı ulaşabilecek daha doğru kampanyalar oluşturabilir. Ayrıca Nuvi sayesinde son derece stratejik çalışmalara dahil olabilecek daha çekici etkileşimler önermek de oldukça mümkündür.

 1. Klear

Klear, en iyi sosyal medya araçları nelerdir konulu her listenin müdavimi olabilecek sosyal medya planlama araçlarındandır. Influencer Marketing, markalar için büyük yatırım getirisi sağlayan güçlü bir stratejidir. Klear, bu konuda sahip olabileceğiniz en ilginç sosyal medya araçlarından birisidir. Bu platformun sahip olduğu yazılım sayesinde niş pazarınızla iletişim kuran gerçek influencerları göz önünde bulundurarak markanız için etkileyiciler bulmanız oldukça kolaydır. Gelişmiş arama filtreleri ile Klear, rafine, stratejik ve doğru bir arama yapmanızı sağlar. Böylece araç, yalnızca markanızla ilgili profilleri bulur. Klear, bu influencerların her biri hakkında detaylı veri analizi de sağlar. Bu metrikler, onları içeren potansiyel bir stratejide hangi sonuçlara ulaşılabileceğine dair bir bakış açısı elde etmenize yardımcı olur.

 1. Keyhole

Kitlelerin, markanız ve markanızın çevrimiçi kampanyaları hakkında neler söylediğini bilmek bir zorunluluktur. Bu görüşü belirleyebilmek ve ölçmek, Keyhole’un sizin için elde ettiği en önemli kazanımdır. Platform, kampanyalar, gönderiler ve diğer içerikler gibi belirli konularda geniş bir görünümü ölçebilecek gelişmiş seçeneklere sahiptir. Keyhole, sosyal medya kanalları üzerinden halka iletilen her şey hakkında doğru ölçümler sağlayan en iyi sosyal medya araçlarından birisidir. Bu araç, Influencer Marketing kampanyalarını ölçmek için de biçilmiş kaftandır. Keyhole genel olarak, sürekli daha doğru eylemler yapılandırmanıza olanak tanıyan bir etkileşim izleme aracı şeklinde tanımlanır.

 1. Feedly

En iyi sosyal medya araçları nelerdir konulu listemizin sonuna doğru gelirken Feedly karşımıza çıkıyor. Feedly, adından da anlaşılacağı üzere akışınızı düzenlemek için tasarlanmış bir sosyal medya aracıdır. Sosyal medya kanallarınızdaki organizasyonu ve temel önceliklendirmeyi sağlayabilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Feedly ile sosyal medya stratejinizi ilgilendiren şeyleri vurgulayabilirsiniz. Bu araç ile ilgi çekici bloglar ve alakalı konulardan haberler oluşturmak mümkündür. Bu araç, yalnızca stratejik olarak alakalı gönderileri izlemenize ve filtrelemenize yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Feedly, içerik oluşturma konusunda size yardımcı olabilecek en önemli sosyal medya araçlarından biridir. Bu aracın temel amacı, platformun ilgi alanlarını ve çevrimiçi ortamlarda kapladıkları hacmi takip etmeye yardımcı olmaktır. Böylece markanız tarafından keşfedilebilecek trendleri belirleyebilmek çok daha kolay olur.

 1. KISSmetrics

KISSmetrics, bir sosyal medya planlama aracından çok web sitesi analizi için kullanılan bir araçtır. Ancak sahip olduğu fonksiyonel özellikleri sayesinde, en iyi sosyal medya araçları nelerdir sorusuna ilk sırada verilen cevaplar arasında yer almaktadır. Aracın sağladığı analiz ve izlemenin amacı basittir; en ilgi çekici olan gönderileri belirlemek. Platform, web sitelerini analiz eder ve 10 dakika içinde eksiksiz raporlar sunar. Mevcut veriler, en çok tıklama alan bağlantılara, menülere, başlıklara ve diğer öğelere işaret eder. Bunu yapmak için KISSmetrics, web sitesi sayfalarında en çok ilgi çeken alanları işaret eden ısı haritaları oluşturur. Bu metriklere dayanarak A/B testleri yapmak, raporlar oluşturmak ve sayfaları hem doğru hem de değerli bilgilere dayalı bir şekilde optimize etmek mümkündür. Sosyal medya araçları, rutin bir dijital pazarlama stratejisi için son derece önemlidir ve gereklidir. Otomasyon, analiz ve izleme teknolojilerinin gelişimi, her gün yeni gelişmiş çözümlerin ortaya çıkmasına da olanak sağlamaktadır. KISSmetrics de bu gelişmiş özellikleri sayesinde pazarlamacılar için oldukça kritik bir öneme sahip çok değerli bir konumda yer almaktadır. Yazımızı sonlandırırken, en iyi sosyal medya araçlarını etkili bir şekilde kullanabilecek bir Sosyal Medya Danışmanı ile birlikte çalışmanızı tavsiye ettiğimizi hatırlatmak isteriz.

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın