Video Düzenleme Programları

Yazar: 10 sene önce yayınlandı

Vloglar (Video Bloglar) hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Sayfalarca yazı yazıp anlatmamız gerekenleri bir videoda saniyelerde anlatabiliyoruz. Ancak bu videoları hazırlamak kadar montajlamakta ayrı bir ustalık gerektiriyor. Dilerseniz bu işin mutfağında kullanılan programlara bir göz atalım. Ayrıca başlamadan önce bu videoları paylaşacağınız sosyal medya platformlarınızı doğru yönetmek için profesyonel bir sosyal medya eğitimi almanın verim sağlayacağını belirtmekte fayda var.

Windows Live Movie Maker İndir

Ücretsiz olarak indirilebilen ve her Windows bilgisayarla birlikte gelen en basit video düzenleme programı WL Movie Maker. Basit arayüzü ve kullanım kolaylığı sayesinde en çok kullanılan video düzenleme programı olan WL Movie Maker ile basit videolar hazırlayabilirsiniz.

Birden fazla videoyu tek bir videoda birleştirmek, aralara fotoğraflar eklemek, arkaplana ses dosyası eklemek ve video slaytlar hazırlamak için herkesin bilgisayarında bulunması gerek diyebilirim. Facebook, Windows Live, SkyDrive gibi ortamlarla hızlı paylaşma seçenekleri de bulunan bu program Vlog tutmaya yeni başlayanlar için oldukça yararlı.

Sony Vegas Movie Studio Platinum İndir

Deneme sürümü ücretsiz olarak yayınlanan ve lisanslı sürümünün fiyatlarının $399’dan başladığı bu program için neredeyse kusursuz diyebiliriz. Eğer Vlog tutma işini abarttıysanız, her gün yeni bir video ekleme gayretindeyseniz WL Movie Maker size yavaş yavaş yetmemeye başlayacaktır.

Yüzlerce farklı video efekti ve ses efekti, HD video düzenleme ve neredeyse tüm formatlara uygun çeviri yapma olanağı gibi öne çıkan özellikleri mevcut. Ancak en çok kullanılan özelliği videolara filigran ekleme. Sony Vegas ile filigran eklemek (hatta filigranları silmek) oldukça kolay. Fakat yine de bu programı kullanmaya başlayacaksanız Youtube’daki eğitim videolarını, ilgili forumları vs. takip etmenizi öneririm.


Edius İndir

Blogunuz gerçekten çok takip edilmeye başladıysa ve Sony Vegas’ta size yetmiyorsa daha profesyonel bir çözüm arayacaksınızdır. Dünyadaki bir çok haber kanalının ve haber bülteninin hazırlandığı program Edius. Fiyatı $699dan başlıyor olsa da aldığınız sonuçlar bu paraya değmekte.

Video düzenlerken minimum düzeyde kalite kaybı, her formatta çalışabilmek gibi öne çıkan özelliklerinin yanı sıra çalıştığınız bilgisayarı (uzun videolar için) oldukça zorlayabilen bir programdır. Ancak hızlı çalışmanız gerekiyorsa ve bilgisayarınıza güveniyorsanız Edius sizin için hazırlanmış bir program.

Edius’a denk bir sistemi MAC için arıyorsanız FinalCut‘ı önerebilirim.

Avid

Vlog olayını abartıp sinema sektörü kadar kaliteli videolar hazırlamak istiyorum diyorsanız kesenin ağzını da $2.500 kadar açabilecekseniz diğer bahsettiğimiz programlar Photoshop ile Paint arasındaki fark gibi kalır adeta. Ancak bu program kesinlikle ustaların işidir.

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorumları Gör

  • Hocam yine harika yazmışsınız.

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • Ellerinize sağlık Haydar hocam.

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın