En iyi Bulut Depolama Servisleri

Yazar: 9 sene önce yayınlandı

İnternet hızları arttıkça sabit disklerin önemi azalmakta ve Bulut Depolama servislerinin önemi ise her geçen gün artmakta. Şuan ücretsiz/ücretli olarak hizmet veren yüzlerce bulut depolama sistemi bulunmakta.

Peki bunların hangisi daha iyi, hangisi ne işe yarıyor ?

5- Evernote

Evernote ücretsiz bir not alma uygulaması. Dilediğiniz cihazdan online olarak not alabiliyor, ihtiyacınız olduğunda notlarınıza tekrar erişebiliyorsunuz. Ancak not derken yalnızca yazıları kastetmiyoruz. Fotoğraf, video, link vs. neredeyse tüm dosya türlerini kaydedebiliyorsunuz. Yapmanız gereken bir kullanıcı hesabı açıp cihazlarınıza Evernote yüklemek. Yalnızca web sitesi üzerinden de kullanabilme şansınızda bulunmakta. Logosu da fillerin hiç bir şeyi unutmuyor olmasından gelmekte.

4- Yandex.Disk

Türkiye pazarına hızlı bir şekilde girmiş olan Yandex’ten ücretsiz bir online depolama uygulaması. Yandex hesabınızın içinde size verilen bu uygulama ile depolama kapasitenizi ücretsiz olarak 20GB’a kadar arttırabiliyorsunuz. 10 GB’lık depolama kapasitesi de elde etmek için Proje-Y’de bazı görevleri tamamlamalısınız. Saklamanın yanında yüklemiş olduğunuz dosyaları paylaşmanıza da olanak sağlayan Yandex.Disk ile bir çok formatta dosya saklayabilmektesiniz.

3- Google Drive

5 GB’lık ücretsiz depolama alanı (Ücretli versiyonlarda 16TB’a kadar çıkabiliyor) ile depolama alanı az gibi görünse de en kullanışlı bulut sistemi Google Drive diyebiliriz. Google Docs ile gerçekleştirebildiğimiz tüm özellikler Drive’da mevcut. Yani ofis dokümanları oluşturabiliyor, yükleyebilyor, paylaşabiliyoruz. Bunun dışında farklı formatlarda verilerimizi saklayabiliyoruz. Farklı formatların içinde .psd .ai .dwg gibi formatlarda bulunmakta. Ayrıca Drive hesabınızı buradaki eklentilerle özelleştirebilirsinizde.


2- Box

Bulut depolama servisleri arasında en güvenli olarak nitelendirebileceğimiz Box ile 5GB’a kadar ücretsiz depolama yapabilmektesiniz. Box’un güzel yanı yalnızca bir belirli insanların erişebileceği dosyaları kolaylıkla ayarlayabilmeniz. Her indirmede ya da görüntülemede de size haber vermesi. Marketinde de size onlarca farklı uygulama sunabiliyor.

1- Dropbox

Dropbox ile ücretsiz olarak 2GB’tan başlayarak gerekli işlemleri gerçekleştirerek GB’larca ücretsiz depolama alanına kavuşabilirsiniz. Şuanda bana 50GB’dan fazla depolama alanı hediye edilmiş durumda. Dropbox’ın asıl güzel yanı ise telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları anında Dropbox hesabınıza yükleyip yedeklemesi ayrıca telefon rehberinizi yedekleyebilmesi.

Ayrıca;

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın