Twitter’ı Daha Verimli Kullanmak için Öneriler

Yazar: 11 sene önce yayınlandı

Eski twitter artık tamamen bitti. Twitter herkesi yeni Twitter #newtwitter a aktardı. Fakat o kadar da sorunsuz çalışan bir arayüz değil bu. Sağolsun yazılımcılar eklentilerle daha güzel hale getirmeye uğraşmaktalar. Ben de sizlere bu eklentilerden bir paket sunmak istiyorum. Ancak dahası için kapsamlı bir eğitimin sizler için daha faydalı olacağını düşünürseniz Sosyal Medya Eğitimi almayı da değerlendirebilirsiniz.

Google Chrome için; 

Silver Bird:

Tarayıcınızın üst panelinde çalışan küçük bir program. Tüm tweetleri, mentionları, DMleri oradan yönetebilirsiniz. Ayrıca yeni mention ve DM geldikçe de bildirim gelecektir. Resim, video vs anında paylaşabilirsiniz. Linkleri tek tıklamayla kısaltabilirsiniz. Yaklaşık 36MB ram kullanmaktadır.

https://chrome.google.com/webstore/detail/encaiiljifbdbjlphpgpiimidegddhic?hl=tr&hc=search&hcp=ext

Power Twitter:

Twitter sayfasının içinde çalışır. Twitterdan çeşitli sanal hediyeler gönderebilirsiniz. [Sanki işimize yarayacak :)]  Linkleri kısaltabilir, paylaşılan fotoğraflardan önizleme görebilirsiniz. Linklerin uzun halini görebilir, konuşma ifadeleri ekleyebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/iieehhjfejnoljbnnhfnhibcjhmifffo?hl=tr&hc=search&hcp=ext

Twitter Extender:

Twittera bir çok yeni özellik eklemektedir. Speak Now seçeneğiyle konuşmanızı kaydeder ve tweet olarak kendisi yazar. Timelinedaki tweetlerin altına Reply to all seçeneği, RT(Eski tip RT) ve DM seçeneği ekler. Size gelen mentionları sarı renk arkaplanla gösterir.  (Yakında) URLleri tek tıkla kısaltabilirsiniz. Herhangi bir profilde tek tıkla tüm mentionları görmezden gelebilirsiniz. 140 Karakterden uzun tweetleri otomatik olarak http://longtweetsplitter.com/ adresini kullanarak link haline çevirir. Yaklaşık 9MB ram harcar.

https://chrome.google.com/webstore/detail/ddcgpjemdlhkehjpibldielpoodpjgjc?hl=tr&hc=search&hcp=ext

Twitter Refresh:

Timeline daki yeni gelen tüm tweetleri “3 yeni tweet var” ibaresi görünmeden sayfayı yeniler ve tweetler hemen görünür.  Yaklaşık 5MB ram harcar.

Twitter Translate:

Timeline daki tüm tweetlerin altına Translate seçeneği yerleştirir. Farklı bir dildeki tweeti tek tıkla dilediğiniz dile çevirebilirsiniz. Yaklaşık 8MB ram harcar.

https://chrome.google.com/webstore/detail/ecbmmpklcfgpjijpdmhcdfkmhkliidmn?hl=tr&hc=search&hcp=ext#

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın