Artık arkadaş olmasanız bile takip etmek istediğiniz kişilerden haberler alabileceksiniz.

Google+ çıktığından beri ardı arkası kesilmeyen yeni bir facebook özelliği daha hizmete girdi. Artık arkadaş olmadığınız kişileri “abone ol” seçeneğine basarak takip edebilirsiniz. (Tabi eğer bu kişi abonelik seçeneğini açtıysa). Arkadaş olduklarınız ise otomatikman aboneniz sayılıyor. Facebook bu sayede twitter ve google plus’daki özellikleri hanesine almış oldu.

Sadece herkese açık olan paylaşımlarınız abonelerinize gözükür. Herkesin abonelik seçeneği kapalıdır. Aboneliğinizi açmak için profil fotonuzun altındaki abonelik seçeneğine tıklayınız.

kart

Buradan paylaşımlarıma abone olabilirsiniz…

http://www.facebook.com/antandros

Neden tüm arkadaşlarımın profilinde ‘Abone” düğmesi belirdi?
Arkadaşlarınıza en başından beri aboneydiniz. Artık Abone Ol düğmesiyle kendilerinden ne tür güncellemeler alacağınızı da seçebileceksiniz.

Neden tüm profillerde Abone Ol düğmesi yok?
Sadece abonelere izin veren kişilerin profilinde Abone Ol düğmesini bulunur. Bu düğmeyi görmezseniz, kendisine abone olamazsınız.

Başkaları güncellemelerime nasıl abone olur?
Abonelere izin verdiğinizde, profilinizde Abone Ol düğmesi belirir. Herkese açık güncellemeleriniz bu düğmeye tıklayan kişilerin Haber Kaynağı’nda çıkmaya başlar.

Abonelere izin verirsem, hangi güncellemelerimi görebilirler?
Aboneleriniz sadece herkese açık paylaştığınız şeyleri görebilir. Ayrıca sizden ne sıklıkta ve ne tür güncellemeler alacaklarını seçebilirler.

Özellikle ünlüler için gerçekten de çok kullanışlı olacağa benziyor. Ya sizce?

NOT: 18 yaşından küçükler Abonelik servisinden yararlanamazlar.
Konu ile alakalı soruları aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?