E-Ticaret SEO Rehberi: En İyi SEO Uygulamaları

Yazar: 2 ay önce yayınlandı

E-ticaret sitenizi tanıtmanın ve satışları artırmanın en iyi yolu nedir? Bu sorunun cevabı e-ticaret SEO çalışmalarından geçer. Bu yazıda e-ticaret SEO’nun ne olduğunu, e-ticaret SEO stratejilerinin nasıl geliştirileceğini ve en iyi e-ticaret SEO araçlarının ne olduğunu öğreneceksiniz. Eğer e-ticaret SEO hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve web sitenizi bu çalışmalar doğrultusunda hazırlamak isterseniz SEO danışmanlığı hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

E-Ticaret SEO Nedir?

E-Ticaret SEO Nedir?

E-ticaret SEO, çevrimiçi mağazanızı arama motoru sonuç sayfalarında daha görünür hale getirme sürecidir. İnsanlar sattığınız ürünleri aradığında daha fazla trafik elde etmek için mümkün olduğunca üst sıralarda yer almak istersiniz.

Ücretli aramadan trafik alabilirsiniz. Ancak SEO çalışmalarının maliyeti çok daha düşüktür. Ayrıca reklam engelleyiciler, ücretli aramanın etkinliğini azaltabilir. Bu nedenle ne olursa olsun arama için optimize etmek istersiniz.

E-ticaret SEO arama ve kullanıcı deneyimi için başlıkları, ürün açıklamalarını, meta verilerini, internal link yapısını ve gezinme yapısını optimize etmeyi içerir. Sonuç olarak satılan her ürün, trafik almak için tasarlanmış özel bir sayfaya sahip olmalıdır.

E-Ticaret SEO Neden Önemli?

E-Ticaret SEO Neden Önemli?

SEO’nun e-ticaret için önemli olmasının dört nedeni aşağıdaki gibidir:

 • İnsanların markanızı keşfetmesine yardımcı olursunuz: Birisi markanıza aşina değilse e-ticaret SEO, markanızı keşfetmelerine yardımcı olmanın harika bir yoludur. Daha fazla insanın markanızı keşfetmesine yardımcı olan daha fazla arama sonucunda görünürsünüz.
 • Daha fazla kişinin ürünlerinizi bulmasına yardımcı olursunuz: İnsanlar, e-ticaret işletmenizin sunduğu ürünleri aktif olarak arar. E-ticaret SEO’suna yatırım yaparak ürün görünürlüğünü ve marka bilinirliğini artırmaya yardımcı olursunuz.
 • Hedef kitleniz için daha iyi bir deneyim sağlarsınız: E-ticaret SEO’suna yatırım yapmak, hedef kitleniz için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamanıza olanak tanır. Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için sitenizi optimize etmelisiniz. Bu da hedef kitleniz için daha iyi bir deneyim sunmanıza yardımcı olur. Daha olumlu bir kullanıcı deneyimi, olumlu marka çağrışımlarına ve satışların artmasına yol açar.
 • Satışları artırırsınız: Müşteri adayları ürünlerinizi aramada bulduğunda onları kontrol etmek ve uygun olup olmadığını görmek için zaman ayırırlar. Alakalı arama sonuçlarında sıralayarak işletmeniz için satışa dönüşme olasılığı daha yüksek potansiyel müşteriler çekersiniz.

E-Ticaret SEO Stratejisi Nasıl Geliştirilir?

E-ticaret SEO, özellikle zaten tonlarca ürünle dolu bir web siteniz varsa çok büyük bir görev gibi görünebilir. Bu çalışmalar zaman alabilir ancak sağlam bir strateji ile süreci hızlandırabilirsiniz. Bunun için ise aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

 • Yüksek trafiğe sahip sayfalara öncelik verin: Sitenizdeki hangi sayfalar en fazla trafiği alıyorsa onlarla başlayabilirsiniz.
 • İş akışı oluşturun: SEO, birçok özel gereksinimi karşılamanızı gerektirir. Anahtar kelimeleri seçmek, meta verileri eklemek, resimlerinizi doğru bir şekilde adlandırmak, resim alternatif nitelikleri eklemek ve ilgili anahtar kelimeleri dahil etmek bu kategoriye girer.
 • Rekabete göz atın: E-ticaret SEO çalışmalarınız rekabeti alt etmelidir. Bu yüzden en iyi rakiplerinizin sitelerine bakmalı ve SEO çalışmalarını incelemelisiniz.
 • Dönüşüm oranı optimizasyonu ile devam edin.

E-Ticaret SEO Checklist

İnsanların ürünlerinizi daha kolay bulmasını istiyorsanız bir e-ticaret SEO stratejisine ihtiyacınız vardır. Listenizdeki her bir öğeyi kontrol etmek ise stratejinizi daha etkili hale getirir. Bu aşamada aşağıdakilerin listenizde olduğundan emin olmalısınız:

 1. Anahtar Kelimeleri Doğru Seçin

E-ticaret sitenizi optimize etmenin birçok farklı yolu vardır. Ancak her yaklaşım her site veya ürün için uygun değildir. Bununla birlikte bazı yönergeler her çevrimiçi perakendeci için geçerlidir ve bunlardan biri anahtar kelime araştırmasını doğru bir şekilde yapmaktır.

Anahtar kelime amacı, bir arama sorgusunun arkasındaki niyettir. İnsanların çevrimiçi bir öğe ararken kullandıkları belirli ifadelere ve terimlere bakarak bunu tanımlayabilirsiniz. Bu sayede anahtar kelimelerinizi doğru seçebilirsiniz.

 1. Rakiplerinizi Araştırın

E-ticaret siteniz için site içi optimizasyona rakipleriniz ile başlayabilirsiniz. Özellikle daha büyük rakipler, web sitelerini optimize etmek için gerekli adımları atmış olurlar. Bu yüzden onların stratejilerini iyi bir rakip analizi ile öğrenebilirsiniz.

Anahtar kelimeler, odaklanmanız gereken en önemli metriklerdendir. Özellikle ana sayfalarındaki ve en iyi ürün sayfalarındaki anahtar kelimeleri analiz etmek son derece verimli olacaktır.

 1. Anasayfa SEO’ya Odaklanın

Web sitenizin ana sayfasını optimize etmek, blogunuzun ana sayfasını optimize etmekten farklıdır. Bir e-ticaret web sitesinin ana sayfasının önemi büyüktür. Bu sayfaların yüksek oranda dönüşüm sağlayan bir açılış sayfası olması gerekir. Ancak aynı zamanda bilgilendirici ve kullanıcıları hoş karşılamalıdır.

3.1 Anasayfa Başlık Etiketi

Anasayfa başlık etiketi, SEO’daki en önemli unsurlarından biridir. Bu etiket, hedeflediğiniz ana anahtar kelimeyi ve işletme adınızı içermelidir. Bu başlık etiketini 70 karakterden az olacak şekilde ayarlamanız gerekir. Ayrıca ziyaretçilerin SERP’de görecekleri şekilde hitap edecek şekilde yazmalısınız.

3.2 Anasayfa Meta Açıklaması

Bu, anahtar kelime sıralaması için önemli olmasa da ana sayfanızın meta açıklaması, işletmenizin 160 karakterlik bir açıklamasıdır ve aramada başlık etiketinin altında da görünecektir. İnsanları web sitenizi ziyaret etmeye teşvik edecek şekilde yazmanız önemlidir.

3.3 Anasayfa İçeriği

Ana sayfanızdaki içerik, işletmeniz ve sunduğunuz ürünler hakkında net bir bilgi vermelidir. Ancak ziyaretçilere çok fazla bilgi vermemelidir. Bu aşamada en iyi birkaç ürününüzü ve benzersiz satış teklifinizi öne çıkarabilirsiniz.

Dağınık ana sayfalar hem ziyaretçilerin hem de arama motorlarının kafasını karıştırır. Örneğin; birçok farklı kategoride ürün satıyor olabilirsiniz. Bunun sonucunda Google, ne sattığınızı ve ürünlerinizle kimi hedeflediğinizi belirlemekte zorlanır. Bu nedenle sitenizin sunduğu ürünler konusunda net olun.

 1. Site Mimarinizi Basitleştirin

Bir e-ticaret sitesi olarak sitenizde yüzlerce sayfa vardır. Kategori sayfalarınızdan tek tek ürün sayfalarına kadar düzenli tutmanız gereken çok sayıda sayfanız olur. E-ticaret siteleri için SEO yaparken müşterileriniz için gezinme kolaylığını destekleyen sağlam bir mimariye sahip olmak çok önemlidir. Sitenizin mimarisi için ise aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

 • Düzenli tutun: Mimari söz konusu olduğunda en önemli şey düzenli olması ve mantıklı bir yol izlemesidir. Düzenlenmiş bir yolunuz olduğunda, kullanıcıların geri okuna basmadan geri izlemesini kolaylaştırır. Düzenli kalmanıza yardımcı olmak için breadcrumbs kullanın.
 • Ölçeklenebilir olmasını sağlayın: Bir çevrimiçi mağaza olarak yeni ürünler ekledikçe ve içerik oluştururken yeni sayfalar eklersiniz. Sitenizin mimarisi, basit bir mimari olarak bütünlüğünü korurken yeni eklemeleri kaldırabilmelidir. Yeni ürün sayfalarını kolayca eklemenize izin veren sistematik bir kategori organizasyonuna sahip olun.

Bir site yapısı oluştururken müşterilerinizi düşünerek tasarlamalısınız. Site yapınızı gözden geçirmek için bir saniye ayırın ve sitenizdeki sayfaları bulmanın ne kadar kolay olduğunu belirleyin. Henüz yapmadıysanız, müşterilerinizin ürünleri kolayca arayabilmesi için bir arama çubuğu işlevi ekleyin.

 1. Ürün Sayfalarınızı Optimize Edin

Yeni müşteriler çekmek ve kazanmak istiyorsanız sayfa içi kullanıcı optimizasyonunuza bakmalısınız. Bu önemlidir çünkü sitenizi daha yüksek bir sıraya sokar, yani yeni organik trafik akışları ve daha fazla dönüşüm sağlar.

E-ticaret sitenizin her alanının optimize edilmesi gerekmediğinden, bu bölümde çevrimiçi perakendeciler için en önemli olanlara odaklanabilirsiniz: Ürün adları, görseller, videolar, müşteri yorumları ve SSS’ler.

5.1 Ürün Adı

Ürününüzün adı önemlidir. Çoğu durumda ürün sayfanızın SEO başlığında ve URL’sinde de kullanılır. Bu nedenle ürünlerinize ortak bir arama terimi veya anahtar kelime öbeği eklemeyi düşünebilirsiniz.

5.2 Görsel Optimizasyon

E-ticaret için bazen ihmal edilen bir SEO alanı görsellerdir. Görseller, bir mesajı iletmenin ve bir kitleyi çekmenin mükemmel bir yoludur. Ancak aynı zamanda insanları iletmeye çalıştığınız mesajdan uzaklaştırabilirler. Bu yüzden çok fazla görsel kullanmamaya ve açıklamalarınızı kalabalıklaştırmamaya dikkat etmelisiniz.

Kaliteli görseller, ürünlerinizi en iyi şekilde göstermek için hayati öneme sahip olsa da bundan daha fazlası vardır. Görsellerinizi SEO için optimize etmek, size daha yüksek arama motoru sıralamaları ve potansiyel müşterilerden daha fazla trafik sağlar ve size sosyal medya kanallarından trafik kazandırabilir.

Görsellerinizi optimize etmek için ise aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz:

 • Platformunuz için uygun görselleri seçin. Sunucunuz genellikle en uygun görüntü boyutlarını ve diğer görüntü yönergelerini belirtir.
 • Görseller için alt etiketli başlıklar sağlayın.
 • Dosya adlarında doğru anahtar kelimeleri kullanın.

5.3 Video

Ürün sayfanıza video da ekleyerek müşterinizin satın alımları konusunda daha güvende hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. Video, ürününüz hakkında temel bilgiler (reklam gibi), sonuç almak için ürünü kullanma yollarıyla ilgili bir nasıl yapılır videosu veya ürünü kullanmış kişilerin referansları olabilir.

5.4 Müşteri Yorumları

Yorumlar, alışveriş yapanların belirli bir ürünle mi yoksa mağazayla mı ilgileneceklerine karar vermelerine yardımcı olan bir bilgi parçacığı sağlar. Bunlar, e-ticarette başarı için çok önemlidir. Çünkü pek çok insan onlara güvenir. Ek olarak potansiyel müşterilerinizle güven oluşturmanıza ve dönüşüm oranlarını artırmanıza yardımcı olurlar.

Müşterileri, satın aldıklarında otomatik mesajlar göndererek inceleme ya da yorum bırakmaya teşvik edebilirsiniz. Ayrıca sitenizde inceleme bıraktıktan sonra hatırlatıcılar veya teklifler göndermek için e-posta kampanyaları da oluşturabilirsiniz. Müşteri yorumlarını optimize etmek için ise aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz:

 • Yinelenen ürün sayfalarını ve benzer grup ürünlerini birbirine bağlamak için canonical etiketler kullanın.
 • Ürün sayfanıza en az bir CTA ekleyin. Örneğin, ‘Sepete Ekle’.
 • Müşterilerin en başından ne ödediklerini bilmeleri için gönderim ayrıntılarını ve politikalarını önceden eklediğinizden emin olun.

5.5 SSS

Ürün sayfalarınızda ürüne özel SSS içeriğine sahip olmak, dönüşümü artırır. Çünkü müşterilerin soruları yanıtlanmazsa bu yanıtları bulmak için başka bir yere giderler. Bunun sonucunda ise muhtemelen soruları yanıtlayan kaynaktan ürünü satın alırlar.

Bu yüzden genel bir SSS sayfasına sahip olmak gerekir. Bu sayfada gönderim ve iade politikalarıyla ilgili temel soruları yanıtlamak, alıcı güvenini artırır. Bu durum ise daha fazla satış yapılmasını sağlar.

 1. Responsive Tasarım Kullanın

Tüketicilerin %70’inden fazlası akıllı telefondan alışveriş yapar. Mobil cihazlara duyarlı bir e-ticaret web siteniz yoksa arama sonuçlarında üst sıralarda yer almazsınız.

Google artık siteleri arama sonuçlarında sıralamak için mobil öncelikli dizine eklemeyi kullanır. Bu, web sitenizi arama sonuçlarında sıralamak için sitenizin mobil sürümüne baktıkları anlamına gelir. Mobil uyumlu bir web siteniz yoksa mobil cihazlar için optimize edilmiş sitelerle rakiplerinizin gerisinde kalırsınız.

Responsive tasarım kullanarak web sitenizin hedef kitlenizin kullandığı cihaza uyum sağlamasına olanak tanırsınız. İster akıllı telefonda ister tablette olsunlar hedef kitleniz için olumlu bir deneyim sağlar.

Responsive tasarımla, sitenizdeki her öğe (metniniz, görselleriniz ve videolarınız vb.) ölçeklenir ve düzen değişir. Böylece ziyaretçileriniz hangi cihazı kullanırsa kullansın sayfanız kusursuz görünür. Sitenizi responsive bir hale getirmek için ise aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

 • Hem fare hem de dokunmatik ekran için tasarım öğeleri
 • Daha küçük ekranlara dahil edilecek en iyi deneyimi sağlayan öğeleri seçme
 • Önceden tasarlanmış responsive tasarımları deneme

Ayrıca Google’ın Mobil Uyumluluk Test aracını kullanarak sitenizin ne kadar mobil uyumlu olduğunu test edebilirsiniz.

 1. Sayfa Yüklenme Hızını Düşürün

Web sitesi sayfa hızı yükleme süresi, bir web sayfasının ne kadar sürede açıldığını gösteren ölçümüdür. Bu, görüntüler ve komut dosyaları gibi tüm gizli olmayan unsurları indirme süresini ekleyerek ölçülür.

Sayfa hızı bir sıralama faktörüdür ve anket üstüne anket, tüketicilerin bir site yüklenirken beklemek istemediğini gösterir.

İnternet kullanıcıları ideal site hızlarının sadece iki saniye olduğunu söyler ancak ne kadar hızlı olursa o kadar iyidir. Web sitenizin hızını ise Cloudflare’da test edebilir veya Google’ın aracını deneyebilirsiniz. Eğer siteniz çok yavaşsa bu soruna aşağıdakiler neden olabilir:

 • Siteniz, sunucunuzun işlemesi için çok fazla içeriğe sahiptir.
 • Çok fazla komut dosyası yükleme sürelerini yavaşlatır.
 • Görüntülerin yüklenmesi çok uzun sürer.
 • Web barındırıcınızla ilgili bir sorun vardır.

Sayfa yüklenme hızını düşürmek için ise aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

 • Sayfalarda daha az görsel bulundurun.
 • Dosyaları sıkıştırın.
 • Daha az sosyal medya widget’ı kullanın.
 • Görsellerinizi optimize edin.
 • Dağınıklıktan kaçının ve bol miktarda beyaz alan kullanın.
 • Yönlendirmeleri ve HTTP isteklerini sınırlayın.
 • Sunucu yanıt sürenizi sabitleyin.
 1. Backlink Alın

Backlinkler, sitenize diğer sitelerden verilen bağlantılardır. Bu bağlantılar, e-ticaret arama motoru optimizasyon stratejiniz için değerlidir çünkü trafikte önemli bir artış sağlayabilir ve sitenizin güvenini ve yetkisini artırmanıza yardımcı olabilir. Arama motorları, backlinkleri onay olarak görür, bu nedenle sitenize güvenilir ve değerli geri bağlantılar kazanmanız önemlidir.

Sitenizin otoritesini artırmaya yardımcı olacak çok sayıda backlink kazanmak için ise aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

 • Sitelerin sayfanıza backlink vermesini sağlayacak ilgi çekici içerik oluşturun.
 • Markanızın görünürlüğünü artırmak için sosyal medyada bir varlık oluşturun.
 • Paylaşılabilir videolar oluşturun.
 • Diğer siteleri bozuk bağlantılar konusunda bilgilendirin ve bunun yerine bağlantı verebilecekleri sayfalarınızdan birini sağlayın.
 • Sektör yetkililerini içeriğinizi kontrol etmeye davet edin.

En İyi E-Ticaret SEO Araçları

E-ticaret SEO stratejinizi uygulamadan önce araştırmanız, karşılaştırmanız, planlamanız ve test etmeniz gereken birçok alan vardır. Sıralamanızı iyileştirmek için, e-ticaret web sitenizi arama motorları için optimize etmek için biraz çaba harcamanız gerekir. Sitenizin SEO kurallarının yönünü optimize ederek, aynı zamanda kullanılabilirliğini, hızını, gezinme kolaylığını etkiler ve nihayetinde daha iyi kullanıcı deneyimi sağlarsınız.

Web sitenizin arama motorlarında nasıl performans gösterdiğini görmek istiyorsanız, siteniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olan birçok farklı e-ticaret SEO aracı bulunur:

 1. Ubersuggest

Ubersuggest

Ubersuggest, pazarlamacılar ve SEO uzmanları arasında en popüler SEO ve İçerik Pazarlama araçlarından biridir. Şimdiye kadar mevcut olan en büyük anahtar kelime veritabanlarından birini ve yüz milyonlarca içerik fikrini sunarak stratejinizde avantaj elde etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda rakiplerinizin SEO stratejisini anlamanıza ve web sitenizde web sitenizi engelleyebilecek hataları düzeltmenize olanak tanır. Ücretsiz bir seçenek arıyorsanız, Ubersuggest’i düşünebilirsiniz. Bu araç, Neil Patel tarafından yapılmış ücretsiz bir SEO aracıdır. Ubsersuggest, web sitenizdeki içeriği optimize etmek için kullanabileceğiniz bir dizi fikir sunar. Basit bir anahtar kelimenin uzun kuyruklu versiyonlarını elde etmek için kullanabileceğiniz anahtar kelime fikirleri bölümü gibi bir dizi farklı özelliğe sahiptir.

Ayrıca, BuzzSumo’ya benzeyen, ancak çok daha basit bir şekilde çalışan ayrıntılı SERP genel bakışları ve içerik fikirleri alabilirsiniz. Ubersuggest, rakiplerinizin nasıl performans gösterdiğini anlamak için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. Aylık organik trafik ve anahtar kelimelere dayalı olarak size ayrıntılı bilgi verdiği için site denetimleri için de harikadır.

 1. Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs; anahtar kelime araştırması, rakip analizi, bağlantı kurma ve daha pek çok konuda size yardımcı olabilecek mükemmel bir e-ticaret SEO aracıdır. E-ticaret mağazanızın kapsamlı bir SEO denetimini hızlı ve verimli bir şekilde yürütmek için kullanabileceğiniz olağanüstü bir e-ticaret SEO aracıdır.

Ahrefs, hatalı linkleri belirlemekten gönderilerinizin nerede sıralandığını bulmaya kadar web sitenizin sıralaması ve ne kadar ileri gitmeniz gerektiği hakkında size kapsamlı bir fikir verebilecek mükemmel bir araçtır. Ayrıca kapsamlı bir geri bağlantı analizi yapmanıza ve size bağlantı veren sayfaların yanı sıra rakibinize bağlantı veren sayfaları bulmanıza da yardımcı olabilir. Mağazanızın nasıl performans gösterdiğini anlamak için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biridir.

 1. ScreamingFrog

ScreamingFrog

Screaming Frog web sitesi tarayıcısı, verileri ayıklayarak ve yaygın SEO sorunlarını denetleyerek yerinde SEO’yu geliştirmenize yardımcı olur. Bu aracın ücretsiz ve ücretli sürümleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretli sürümünün çok daha fazla özelliğe sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Daha basit seviyede bir kullanım için ücretsiz sürüm yeterli olacaktır.

SEO Spider hem küçük hem de büyük web sitelerini verimli bir şekilde tarayabilir ve sonuçları gerçek zamanlı olarak analiz etmenize olanak tanır. Kırık linkleri ve sunucu hatalarını bulur. Bir tarama sırasında sayfa başlıklarını ve meta açıklamaları analiz edebilir ve sitenizde çok uzun, kısa, eksik veya yinelenenleri belirleyebilirsiniz.

Aracın ücretsiz sürümü, tek bir taramada 500 URL’ye kadar tarama yapmanızı sağlar. Yapılandırmaya, taramaların kaydedilmesine veya gelişmiş özelliklere tam erişim sağlamaz. Ücretli sürüm bu sınırlamaları kaldırır.

 1. MOZ

MOZ

Moz, her büyüklükteki e-ticaret şirketi için harika, sınıfının en iyisi SEO yönetim aracını sağlar. Müthiş araç setinin yanı sıra bir kaynak merkezi ve bir topluluk da sağlar Basitlik ve rakip takibi ile ilgili olarak Moz mükemmel bir seçimdir. Birden çok kampanya oluşturmanıza olanak tanır. Böylece sektördeki diğerleriyle birlikte kendi çevrimiçi mağazanız için domain yetkisi, anahtar kelime sıralaması ve tarama sorunlarını kolayca değerlendirebilirsiniz. Kısacası Moz, e-Ticaret mağazanızın SEO’sunu geliştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli araçlar sunar.

SEO’nuza Anahtar Kelime Gezgini’ni kullanarak başlarsınız ve böylece hangi anahtar kelimelerin kullanıldığını ve hangi soruların sorulduğunu bilirsiniz, yüksek kaliteli içerik oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Ardından rakiplerinize kıyasla anahtar kelimeler için nasıl sıralama yaptığınızı doğru bir şekilde izlemek için Moz Pro’yu kullanabilirsiniz. Arama motorlarının sitenizi tam olarak taramasını engelleyen sorunları aramak için Site Taramalarını düzenli olarak kullanmalısınız. Moz Pro’yu sayfalarınızı optimize etmek için de kullanabilir ve sayfa optimizasyonunu iyileştirmek için öncelikli önerilerle zamanınızı en önemli yerde geçirebilirsiniz.

Sonuç

Birçok e-ticaret işletmesi sahibi, doğrudan dönüşümleri artırmaya geçmek ister. Ancak ilk olarak insanları sitenize çekmeniz gerekir. Bunun için ise E-ticaret SEO çalışması doğru bir başlangıçtır. Bu çalışmalara başlamak sizi hedeflediğiniz başarıya hazırlar. SEO eğitimi almak ise sizi tam anlamıyla başarıya ulaştırabilir.

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Paylaş
  Gülce Genç

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın