Facebook’un Eski Özelliklerini mi Özlediniz? Eski Facebook’a Dönün!

Yazar: 10 sene önce yayınlandı

Bir çok Facebook kullanıcısı Facebook’un sürekli yenilenmesine karşı reaksiyon göstermekte. Bunun içinde hangi yeni özellik çıkarsa onu eskiye çevirmenin yolları mutlaka bulunmakta. Bunun için size birkaç eklenti tanıtacağım;

Ana Sayfayı Eski Haline Getirin

Artık Facebook Ana Sayfasında öne çıkan paylaşımlar öncelikli olarak gösterilmekte ve bu bazen sinir bozmakta. Son paylaşınları öne getirmek, Ticker ve Facebook Chat’i birbirinden ayırmak, Ticker’ı açıp kapama özelliği elde etmek istiyorsanız Google Chrome kullanıcıları buradaki eklentiyi kurabilirler.

Facebook Soruları kaldırın

Bu Google Chrome eklentisi ile Facebook’taki Questions yani sorular bölümünü tamamen kaldırabilirsiniz. Eklentiyi Google Chrome’a kurmak için buraya tıklayınız.

Eğer Firefox kullanıyorsanız Facebook Soruları buradaki eklentiden kaldırabilirsiniz.

Facebook Ticker’ı kaldırın

Bu Firefox eklentisi ile Facebook Ana Sayfasında sağ bölümde görünen Ticker’ı kaldırabilirsiniz. Eklentiyi kurmak için buraya tıklayınız.

Facebook Fotoğraflarını Eski Haline Döndürün

Facebook bir kaç ay önce fotoğraflarınızı daha farklı görüntülemeye başladı. Artık açılır bir pencereden görüntülenmekte fotoğraflarınız bunun için linkin sonundaki theater yazısını da silebileceğiniz gibi Google Chrome kullananlar buradaki eklentiyi kurabilirler.

Firefox kullanıcısı iseniz buradaki eklenti ile Faccebook fotoğraflarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Facebook Chat’i Eski Haline Getirin

Yeni Facebook Chat tüm online arkadaşlarınızı göstermekte fakat eski chat arkadaşlarınızı gruplayarak bize daha güzel bir görünüm sunmaktaydı. Hem Chat’i eski haline getirmek hem de Ticker özelliğini kaldırmak için Google Chrome kullanıcıları buradaki eklentiyi kurabilirsiniz.

Firefox kullanıcılarına ise buradaki eklentiyi önermekteyim. Tam olarak Chrome eklentisi kadar mükemmel çalışmasa da işinizi görecektir.

Henüz Facebook Timeline özelliğini eski hale getirebilecek bir uygulama çıkmadı. Çıktığında ilk buradan duyuracağız.

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorumları Gör

  • Teşekkürler her şey için Haydar Özkömürcü

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın