Panoramik Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

Yazar: 10 sene önce yayınlandı

Her fotoğrafçının hayalidir panorama ya da 360° fotoğraf çekmek. Bu işlem aslında sanıldığı kadar zor değildir. Gerekli ekipmanlarınız olduktan sonra bir kaç yardımcı yazılımla panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. İşin çok profesyonel detaylarını işin profesyonellerine bırakıyorum ben size bu çektiğiniz fotoğrafları nerede paylaşabileceğiniz, nerede bulabileceğinizi anlatacağım.

Özet geçecek olursak panoramik fotoğraflar onlarca/yüzlerce fotoğrafın tek bir fotoğrafta birleşmiş halidir. Bu fotoğrafları birleştirmek ise gerçekten artık çok kolay. Örnek olarak, evinizin oturma odasının fotoğraflarını çekin. Odanızın her yerini aralarda hiç boşluk bırakmadan kendi etrafınızda dönerek tripod ile çektikten sonra Kolor Panotour programına çektiğiniz fotoğrafları yükleyin. Kendisi tüm yüklediğiniz fotoğrafları tek parça haline getirecektir.

360cities

360cities bir panoramik fotoğraf paylaşım platformu. Panoramik fotoğraflarınızı yükleyip bu platform üzerinden satabilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Google Earth ile entegrasyonu sayesinde fotoğrafınız seçilir ise Google Earth üzerinden de görüntülenebilir fotoğrafınız. Özellikle işletmeniz için mükemmel bir reklam panoramik çekimler. Bir cafe ya da restoran işletmekteyseniz tanıtımınızı panoramik bir fotoğraf ile yapabilirsiniz.

360° fotoğraflarınızı facebook ya da twitter üzerinden paylaşabilmeniz için öncelikle 360cities gibi bir platforma yüklemeniz gerekmekte. Ayrıca yetenekli fotoğrafçılar 360cities üzerinden iş teklifleri de alabilir. Özgeçmişinizi yükleyebileceğiniz bir bölümde yapmışlar.

Bu siteyi Türkiye de de oldukça fazla kullanılmakta. Sadece İstanbul’da 1363 farklı 360°lik çekim bulunmakta. Ayrıca Türkçe dil desteği de bulunmakta.

 Konuyla ilgili İngilizce eğitimler mevcut. 360cities.net ‘in hazırladığı 7 bölümlük o eğitim dizisi;

Markanızın Web Site Tasarımına mı ihtiyacı var?

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın