Çilekeşin İnterneti Vodafone.Net

Yazar: 9 sene önce yayınlandı

Herşey sabaha karşı 5 sularında başladı. Eski adıyla BiRi yeni adıyla Vodafone.net internetin 3 yıldır abonesiydim. Son 1,5 aydır bana yaşattıklarını anlatmak istedim.

1.Gün: Sabah 05:00 sularında internetim birden kesildi. ADSL ışığım yanıp sönüyordu. Sorunun çözülmesi için ertesi güne dek bekledim. Ardından modemi resetledim fakat işe yaramadı ve durumu Vodafone.net’e bildirdim. Arıza kaydını aldıklarını belirttiler.

2.Gün: Bekledim, bekledim aramadılar.

3.Gün: Yine bekledim yine aramadılar.

4.Gün: Dayanamayıp ben aradım, durumu incelediklerini çözünce bildireceklerini söylediler. İyi bari dedim kapadım.

5.Gün: Aradılar. Bir bakın bakalım sabit telefonunuz çalışıyor mu bizde iptal kaydınızı kaldıralım sorun devam ederse tekrar ararsınız dediler. Öyle iş mi olur niye iptal ediyorsunuz falan dedim ama dinletemedim. Telefonum çalışıyormuş. Tekrar arayıp haber verdim.

6.Gün: Başka bir modem takıp tekrar deneyin biz arızanızı kapatalım ona göre haber verin bize dediler. İyi tamam diyip başka bir modem ile tekrar denedim. Yine çalışmıyor. Tekrar haber verdim. Bana telefon hattımın çalışıp çalışmadığını sordular. Ezberlemişler herhalde ya odur ya da bu başka sıkıntı olamaz. Dalga mı geçiyorsunuz diyince inceleyeceğiz dediler.

7.Gün: Ses yok.

8.Gün: Yine ses yok.

9.Gün: Aradılar. Biz şebekeleri kontrol ettik herhangi bir sorun görünmüyor. Dış kapınızdan itibaren hattınızı kontrol ettirin dediler. E bunu sizin yapmanız gerekmiyor mu diyince yok orası bizim sorumluluğumuzda değil dediler. Hadi buna da eyvallah dedim. Halbuki kapıma dek gelen internet hattından sorumlular. İncelettirdim hattı. Sorun yokmuş.

10.Gün: Vodafone.net’e dış kapımdan modemime kadar hattımı incelettiğimi ve sorun olmadığını belirttim. Başka bir modemle deneyin düzelmez ise bizi tekrar arayın dediler. Yok canım herhalde eşek şakasıdır bu dedim ama ciddi ciddi bunu istiyorlarmış. Kontrol ettim olmuyor diyince biz inceleyelim size döneriz dediler.

11.Gün: Merkezden teknik elemanlarımız kontrol etmiş herhangi bir sorun yokmuş. İnternetiniz geldi mi? Diye sordular. Yok gelmedi diyince e biz bir daha bir kontrol edelim diyip geri kapadılar.

12.Gün: Ses yok.

13.Gün: TTNET’te çalışan bir teknik eleman aradı. Aynen aktarıyorum; “Kardeşim 3tür senin hattını kontrol ediyorum ancak biz Vodafone.net ile dışarıdan çalışıyoruz sizin hattınıza müdahale yetkim yok. Kendi imkanınızla tüm hattınızı kontrol ettirip tamir ettirin” dedi. Bunun üzerine Vodafone.net’i aradım. Böyle böyle diyince önce hmmm bak seeen dedikten sonra biz sorununuzu çözeceğiz dediler. Kardeşim kaç gündür çözemediniz madem öyle TTNET’e geçeyim onlar çözsünler iptal edin hattımı dedim.

14.Gün: Vodafone.net’ten bir SMS aldım. 10 gün içinde kimlik fotokopimi ve iptal dilekçemi onlara ulaştırmalıymışım. Aradım adresiniz ne diye sordum İzmit’te internette bulamadığım saçma bir adres verdiler.

15.Gün: Vodafone.net’ten aradılar. Pardon Vodafone.net Genel Müdürlüğü’nden imiş. Genel Müdürlük diyince olumlu bir etkisinin olduğunu sanıyorlar herhalde. İptal etmeyin ben şahsen ilgileneceğim 48 saat içinde de sorunuzu çözeceğim dedi. Düşündüm şimdi iptalle uğraş sonra yeni kayıtla uğraş falan uzun iş iyi bekleyelim madem dedim.

16.Gün: Ses yok.

17.Gün: Ses yok.

18.Gün: Vodafone.net “Genel Müdürlüğü”nden biri çaldırıp kapattı. Çok yazıyor herhalde. Geri aradım. Biz sorununuzla ilgileniyoruz farklı bir modem dener misiniz arızanızı kapatalım sorun devam ederse tekrar ararsınız dediler. (Halen küfretmediğime şaşıyorum) İptal edin hattımı da kurtulayım dedim. Tekrar iptal işlemi başlatıldı.

19.Gün: İptal dilekçemi ve kimlik fotokopimi PTT’den “iadeli taahütlü” olarak Vodafone.net Genel Müdürlüğü’ne gönderdim.

20.Gün: Vodafone.net yine çağrı atıp bıraktı. Bir daha aramadım. Zaten kurtuldum diye düşünüyordum.

21.Gün: TTNET’e SMS atınca onlar seni kayıt için arıyorlarmış. SMS attım.

22.Gün: Kimse aramadı.

23.Gün: TTNET’i aradım. Başvuruyu yaparken sistemde arıza olmuş. Fatura kaydımı almışlar ancak tarifeyi işleyememişler. Sonra arayın dediler.

24.Gün: TTNET’i tekrar aradım. Başvurum vardı dedim. 3 farklı kişiye kimlik numaramı, telefon numaramı ve adresimi verdim. Telefon hattı başkasının adına kayıtlı işleminizi yapamayız dedi kadın. E dünkü abla yapıyordu? Yok yanlışlık yapmıştır o. İyi madem o isimle yaparız dedim kapadım.

25.Gün: TTNET’e telefon hattı sahibinin ismi ile bayiden başvuru yaptık. 2 güne internetiniz bağlanır dediler.

26.Gün: Bekliyoruz.

27.Gün: Bekliyoruz.

28.Gün: Bekliyoruz.

29.Gün: TTNET’i aradım. Modemimin bütün ışıkları yanıyor şu kullanıcı adımı şifremi verin de bağlanayım dedim. Kimlik numarası, telefon numarası vs. verildikten sonra başka birine yönlendirildim. Tekrar kimlik numarası, telefon numarası, meramımı anlatma mevzusundan sonra sistemde isminiz görünmüyor, henüz işlenmemiş olabilir sonra arayın dediler.

30.Gün: TTNET’i aradım. Bir sorun var arıza kaydı oluşturalım biz size haber vereceğiz dediler. TTNET’te bir farklılık farkettim o sırada. SMS atıyorlar arıza kaydınızın numarası şudur diye. Tebrik etmek gerek…

31.Gün: TTNET’ten biri aradı. Başvurunuzu iptal ediyoruz. Niye? Telekomdan bize bildirildiğine göre altyapınız yetersizmiş. Nasıl olur? 3 yıldır internet kullanıyorum burada alt komşum, üst komşum da kullanıyor? Bu kadarını biliyorum dedi kapadı.

32.Gün’den 35.Gün’e dek tatil idi.

36.Gün: Türk Telekom Bölge müdürlüğü ile görüştüm. Yeniden başvuru aldılar. En geç 4 güne açılır dediler. Aynı gün Vodafone.net’ten SMS geldi. Gerekli sürede evraklarınızı göndermediğiniz için iptal başvurunuzu iptal ediyoruz. Cümleyi iki üç kez okuduktan sonra durumu anladım. Vodafone.net’i aradım. Bize evraklarınız ulaşmamış dediler. E posta? İadeli taahütlü? Yok ulaşmadı. E ulaştı kardeşim PTT bildirdi. Yok sistemde görünmüyor. E napıcaz? Fax çekin isterseniz.

37.Gün: Dilekçemi ve kimlik fotokopimi faxladım. Fax raporunu falan da aldım noolur nolmaz diye.

38.Gün: Vodafone.net Genel Müdürlüğü’nden aradılar. İptal dilekçenizde “hemen iptal edin ya da ay sonu iptal edin” diye belirtmediğinizden iptal edemiyoruz. Dilekçeler kanununa göre aksi yazmıyorsa ulaştığı andan itibaren yürürlüğe konulur desem de anlatamadım.

39.Gün: Bir daha dilekçeyi yazdım gönderdim. Üstüne bir de aradım geldi mi? Tam mı? Sıkıntı yok dediler.

40.Gün: Yine Vodafone.net Genel Müdürlüğü’nden (bu sefer Genel Müdürlük iyice üstüne basa basa) bir abla aradı. İptal edecekmişsiniz siz eski müşterimizsiniz sizi kaybetmeyelim. İptal etmeyin 22 lira yapalım ücretinizi. Kardeşim internetim yok ki neyini indireceksiniz ücretin diyince ben şahsen ilgileneceğim muhabbeti yeniden başladı. Yok kardeşim üzerine para da verseniz istemiyorum dememe rağmen o 22 liralık ücret birden 5 liraya kadar düştü. Sizden kurtulayım başka da şey istemiyorum diyince kapadı ablamız. Bir de utanmadan bu ayki faturanızı boşa ödemiş olacaksınız diyor. Zaten boşa ödeyeceğim internetim yok ki! Gün içerisinde de iptal edildiğine dair bilgilendirme mesajı atacaklarmış.

O SMS hala gelmedi. 41.Gündeyiz.

Bir de utanmadan hat kapama ücreti falanda ister şimdi bunlar. Diyeceğim o ki internet servis sağlayıcınızı özenle seçin.

* Güncelleme: 1TL hat kapama ücreti istediler.

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorumları Gör

  • Gece gece ne güldürdün kardeş benimde 15. Günüm bende hergün arıyorum banada aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorlar

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

   • Bende aynen ayın 6 sından bu yana yok yeni başlıyorum bende:))))

    Yorumu iptal et

    Yorum yaz

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak

    The field is required.

    • @Aydın benim de 6'sından bu yana yok. Yakın mı oturuyoruz acaba? İstanbul / Beşiktaş'ta mısın?

     Yorumu iptal et

     Yorum yaz

     E-posta adresiniz yayınlanmayacak

     The field is required.

    • Hocam bende Ümraniye' deyim ayın 6. ' dan beri benimde netim yok. Yaklaşık 7-8 defa arıza kaybı bıraktım. Dönüş, haber verme gibi bir dertleri de yok anladığım kadarıyla. Abone olalı 1 ay 15 gün oldu. Ben bu işin içinden nasıl sıyrılabilirim. Nasıl iptal edebilirim? Edersem ne kadar ücret öderim ?

     Yorumu iptal et

     Yorum yaz

     E-posta adresiniz yayınlanmayacak

     The field is required.

  • aynen su anda basima geleni anlatiyorsunuz yirmi sekizinci gundeyim halen gelmio ne vodafone imis

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • Arkadaşlar yalnız değilsiniz. Vodafon.net rezaletinin 9. günündeyim. Sizin hikayenizi aynen yaşıyorum. Kaçıncı arıza kaydım bilmiyorum. Müşteri hizmetleri mi, 'Size döneceğiz', (ne zaman), 'Hattınızı kontrol ettirin-(ettirdik), 'Yine ettirin, bizde eski kayıt gözüküyor.'-(ettirdik, modem arızalı diyorlar), 'size döneriz'. Bize döneceğinize servisçiniz bir baksa ya...1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,... kaç olur sizce 41!!!!!!!!!

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • Aynı problem bende de var yanlız deyilsiniz 2 ay oldu hep aynı muhabbet

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • Arkadaşlar çözüme kavuşan varmı yazıyı okudum komple aynı dert sanırım herkeste
   İptal edebilen nasıl yaptı tam ayrıntısıyla açıklama yaparsa sevinirim

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • Bende 26 gündür bekliyorum ha geldi ha gelecek diye bende İzmit'te yim sanırım izmit bunlara uzak geliyor tamire gelen yok konuşmadığını kimse kalmadı iptal edilen dedim takım lideri bayan telde gider yapıyor iptal edin o zaman diye bilgi teknolojileri kurumuna vatana kadar şikayet ettim hala çözüm yok yalanlar yalanlar

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • Beklemeyin vodafone net almayın

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • İstanbul küçükçekmecedeyim
   13 gündür internet yok
   Sorun sizde kablolara baktırın aşamasına anca gelebildik Eli burda bırakıyorum
   Zaten taahhüdün son ayı vodafondan ayrılıyorum
   Eğer bir gün geri dönme hatasına düşecek olursam da göğün 7 katı mabadımda birleşsin
   Müşteri hizmetlerininde hakkını vermek gerek istemsiz olsa yine bir merak ederlerde sorun ne diye sorarlardı belki ama surlarda gedik yok maşallah adamlar sağlam duruyor.

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • Bende de o sorun var artık bıktım ya onlar yarın görecekler bir tüketici haklarını gidecem artık. 48 saat içerisinde gelecez diyor lar cevap yok bir daha ariyinca aynısi oluyor satten herkez o salak Vodafone'dan şikayet etsin nereye şikryet edeceklerini biliyorsunuz tüketici haklarına o olaya bende 20 veya 25 gündür oluyor bir de başka modem kullanana varsa nütfen iyi calişan bir modem önersin nütfen

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  • Rezillik. Iptal ettitecem 250 lira fatura cikacak. Bunu odeyip tuketici haklarina gitsem parami geri alabilir miyim? Musteri hizmetleri ile gorusmeler kayitediliyormus sonucta. Internetin gelmedigi de ortada. Ben artik bunlari dusunmeye basladim isin olurundan vazgectim

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın