Gmail Nasıl Yedeklenir?

Yazar: 9 sene önce yayınlandı

Gmail hayatımıza ilk girdiği zamanlarda 2GB’lık depolama kapasitesiyle gelmişti. O zamanlar forumlarda 2GB’ı doldurmanın mümkün olmadığı konuşulmaktaydı. Şuanda ise kullanıcıların 10 ile 20 GB arasında kotaları bulunmakta. Ancak mail üzerinden işleriyle ilgili görüşmeler gerçekleştiren kullanıcılar için bu dosya kapasitesi artık yetmemeye başladı.

Outlook hafıza olarak bilgisayarınızın hafızasını kullandığından ve her gelen maili bilgisayarınıza indirttiğinden ötürü artık daha az kullanılır olmaya başlandı. Artık herkes software’lerden kaçıyor. Ancak yine de Gmail’in kotası yetmediğinden ve insanlar eski maillerini silmek istemediğinden farklı yöntemler ortaya çıktı. Bunlardan biri de Gmail Backup.

Gmail Backup

Gmail Backup programı ile Gmail hesabınızdaki tüm mailleri bilgisayarınıza indirip, saklayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz bir anda bilgisayarınız üzerinden maillerinizi okuyabilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra Gmail giriş bilgilerinizi yazıp PC’nizde kaydetmek istediğiniz bölümü seçiyorsunuz. Yedeklemek istediğiniz tarih aralığını seçmenizin ardından tüm arşiviniz PC’nize inmiş oluyor.


Gmail Backup dışında iki yöntem daha bulunmakta. Bunlardan birincisi POP3 yöntemiyle Gmailinizdeki e-postalarınızı Outlook’a aktarmak diğeri ise her gelen maili farklı bir e-posta adresine yönlendirmek. Ancak hangi yöntemi kullanırsanız kullanın mutlaka maillerinizi arşivlemeyi ihmal etmeyin.

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın