Sosyal Medya artık her internet kullanıcısının vazgeçilmezi. Haliyle herkes bu pastadan bir pay almak istiyor. Google+ ile pazarın daha da rekabet içine girmesi üzerine bir baktık ki Microsoft eksik kalmış. O da geliyor nihayet.

Windows Live’ın giderek güç kaybetmesini durduramayan Microsoft şimdilerde üzerinde uzun zamandır çalıştığı So.cl adlı yeni sosyal ağı devreye sokuyor. Site şu anlık Facebook ile entegreli bir şekilde çalışıyor.

Temel olarak öğrencilerin çalışırken, ilgilerini çekecek web sayfalarını bulmaları ve paylaşmaları şeklinde yardımcı olmak amacıyla sosyal ağ ve aramayı birleştirmesi şeklinde tanımlıyor Microsoft So.cl’ı.

So.cl Bing arama motorunu kullanarak sizi takip eden kişilerle link paylaşımı yaptığınız bir site aslında. Google Plus ile bir çok benzer noktası var. Video Partileri özelliği de Google hangout ile aynı işlevi görecek.

Şahsen ben So.cl’a hiç şans vermiyorum bu pazarda. Eğer olurda Microsoft’un diğer hizmetlerine bağlı kalmadan çalışırsa ki sanmıyorum o zaman varlık gösterebilecektir.

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?