Instagram artık en büyük sosyal medya ağlarından biri haline geldi. Yüzlerce üçüncü parti uygulamaya sahip olan Instagram’ın eksiklerini tamamlayan, daha iyi bir şekilde kullanmanızı sağlayabilecek 24 farklı uygulamayı seçtim.

Best-Instagram-tools

Instagram Web Görüntüleyicileri

Bildiğiniz gibi eskiden Instagram web üzerinden görüntülenemiyordu. Halen fotoğraflar sağ klik ile alınırken sorun çıkabiliyor. Aynı zamanda web üzerinden profiller  ve hashtaglar arasında arama yapamıyoruz. Bu sorunlar için üretilmiş çok sayıda uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar ile popüler fotoğrafları, kendi profilinizi ve feedinizi görüntüleyebilirsiniz.

  • Instagram.me Aynı zamanda yakınınızda çekilmiş olan fotoğrafları da bulabilmekte.
  • Luxogram
  • Hashgram Hashtag ve kullanıcılar arasında aramalar yapmanıza olanak sağlar.
  • Instame Yalnızca popüler fotoğrafların ve ünlülerin yer aldığı bir feed.
  • Insta-Great

Instagram ile Para Kazanmak Instagram filtreleri ile çekilmiş olan fotoğraflar gerçekten çok güzel olabiliyorlar. Peki muhteşem fotoğraflarınız var ise bu fotoğrafları neden satmayasınız? Kim alacak ki demeyin. iPhone kapağı ya da güzel bir çerçeve haline getirilmiş fotoğrafınızı satın alabilecek çok fazla sayıda insan var.

  • Ink361
  • Copygram Aynı zamanda Instagram fotoğraflarınızın yedeğini almanızı da sağlamakta.

Instagram Fotoğraflarınız ile Mailing Yapmak

Bazı Instagrammer’lar o kadar ünlü ki takipçileri onların hızına Instagram’da yetişemeyebiliyor. Bunun için bir çözüm üretilmiş. Bir Instagram ve Mailchimp hesabınız var ise Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınızı Mailchimp ile 2000 kişiye kadar ücretsiz olarak mailleyebilirsiniz. Böylelikle sürekli Instagram fotoğraflarınızı takip eden sadık bir kitleye de ulaşmış olursunuz. Bunun için tek yapmanız gereken ise bir Instachimp hesabı açmak.

Instagram Fotoğraflarınızı Yedeklemek

Yüzlerce Instagram fotoğrafınız var ve bu fotoğrafları bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsunuz. Gerçekten çok fazla zaman gerektiren bir işlem olabilir bu. Bu sorunu Instaport ile saniyeler içinde çözebilirsiniz. OpenPhoto ile Facebook, Instagram ve Flickr fotoğraflarınızı Box, Dropbox, CX, Amazon S3, Dreamobjects hesaplarından birine yedekleyebilirsiniz. SocialFolders uygulaması ile neredeyse aklınıza gelebilecek bütün fotoğraf paylaşım servislerindeki fotoğraflarınızı otomatik olarak yedekleyebilir, aynı fotoğrafı birden fazla ağda paylaşabilirsiniz.

Instagram_iPad_apps

Instagram İstatistiklerinizi Öğrenmek

Facebook ve Twitter için istatistikleri elde edebilmek kolay olsa da Instagram benzer bir servisi bize sağlamıyor. Instagram hesabınızın istatistiklerini öğrenmek istiyorsanız üç farklı uygulama bulunmakta.

Instagram Fotoğraflarınızla Backgroundlar Oluşturmak

iPhone, iPad ve masaüstünüz için Instagram fotoğraflarınızla arkaplanlar oluşturabilirsiniz.  Kendi fotoğraflarınız, belirli bir hashtag ya da en popüler fotoğraflar ile backgroundlar oluşturmak için yapmanız gereken Wallgram‘a üye olmak.

Instagram’ı Bilgisayarınızda Kullanmak

Instagram’ın bütün özelliklerini bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken Bluestacks indirmek. Böylelikle tüm mobil uygulamaları bilgisayarınız üzerinde çalıştırabilirsiniz. Sadece Instagram hesabımı bilgisayarım üzerinden kullanmak istiyorum diyorsanız fotoğraf yükleme dışında her şeyi yapabilen Pixsta sizin için bir çözüm olabilir. Mac’lere özel olarak Carousel‘de oldukça yaygın bir uygulama.

Çevrenizdeki Instagrammer’ları Bulabilmek

Çevrenizdeki insanların Instagram’da neler yaptığını mı merak ediyorsunuz? Öncelikle belirtmeliyim ki komşu kızına Instagram’dan yürümek biraz sıkıntılı olabilir. Ancak daha temiz amaçlar için App.bg‘yi kullanabilirsiniz.

Instagram’da Kedi Fotoğraflarına Doymak

Kediler sosyal medyada önemli bir yer tutuyor. Anlık olarak paylaşılan tüm kedi fotoğraflarını tek bir feedde görmek istiyorsanız Instacat tam size göre.

E-Ticaret için Instagram

Ürünlerinizi Instagram üzerinden satmak mı istiyorsunuz? 52grams ile ürünlerinizin fotoğraflarını Instagram üzerinden paylaşabilir, ürünlerinize bir fiyat ve yönlendirme linki koyabilirsiniz.

Instagram’da sizi Kim Unfollow Etti?

Öyle ya da böyle en çok aranan özelliklerden biri de sizi kimlerin takip etmeye başladığı ve kimlerin takibi bıraktığı. Bunun için maalesef artık web üzerinden işlem yapılamıyor. Instagram sağolsun izin vermemekte. Ancak mobil üzerinden bilgi alabileceğiniz bir kaç uygulama bulunmakta.

Ayrıca bunları da incelemek isteyebilirsiniz; 

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?