En iyi Instagram Araçları

Yazar: 9 sene önce yayınlandı

Instagram artık en büyük sosyal medya ağlarından biri haline geldi. Yüzlerce üçüncü parti uygulamaya sahip olan Instagram’ın eksiklerini tamamlayan, daha iyi bir şekilde kullanmanızı sağlayabilecek 24 farklı uygulamayı seçtim. O halde bunları incelemeye geçmeden önce Sosyal Medya Eğitimi alarak çok daha fazlası hakkında bilgi edinebileceğinizi belirtmekte fayda var!

Instagram Web Görüntüleyicileri

Bildiğiniz gibi eskiden Instagram web üzerinden görüntülenemiyordu. Halen fotoğraflar sağ klik ile alınırken sorun çıkabiliyor. Aynı zamanda web üzerinden profiller  ve hashtaglar arasında arama yapamıyoruz. Bu sorunlar için üretilmiş çok sayıda uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar ile popüler fotoğrafları, kendi profilinizi ve feedinizi görüntüleyebilirsiniz.

 • Instagram.me Aynı zamanda yakınınızda çekilmiş olan fotoğrafları da bulabilmekte.
 • Luxogram
 • Hashgram Hashtag ve kullanıcılar arasında aramalar yapmanıza olanak sağlar.
 • Instame Yalnızca popüler fotoğrafların ve ünlülerin yer aldığı bir feed.
 • Insta-Great

Instagram ile Para Kazanmak

Instagram filtreleri ile çekilmiş olan fotoğraflar gerçekten çok güzel olabiliyorlar. Peki muhteşem fotoğraflarınız var ise bu fotoğrafları neden satmayasınız? Kim alacak ki demeyin. iPhone kapağı ya da güzel bir çerçeve haline getirilmiş fotoğrafınızı satın alabilecek çok fazla sayıda insan var.

 • Ink361
 • Copygram Aynı zamanda Instagram fotoğraflarınızın yedeğini almanızı da sağlamakta.

Instagram Fotoğraflarınız ile Mailing Yapmak

Bazı Instagrammer’lar o kadar ünlü ki takipçileri onların hızına Instagram’da yetişemeyebiliyor. Bunun için bir çözüm üretilmiş. Bir Instagram ve Mailchimp hesabınız var ise Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınızı Mailchimp ile 2000 kişiye kadar ücretsiz olarak mailleyebilirsiniz. Böylelikle sürekli Instagram fotoğraflarınızı takip eden sadık bir kitleye de ulaşmış olursunuz. Bunun için tek yapmanız gereken ise bir Instachimp hesabı açmak.

Instagram Fotoğraflarınızı Yedeklemek

Yüzlerce Instagram fotoğrafınız var ve bu fotoğrafları bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsunuz. Gerçekten çok fazla zaman gerektiren bir işlem olabilir bu. Bu sorunu Instaport ile saniyeler içinde çözebilirsiniz. OpenPhoto ile Facebook, Instagram ve Flickr fotoğraflarınızı Box, Dropbox, CX, Amazon S3, Dreamobjects hesaplarından birine yedekleyebilirsiniz. SocialFolders uygulaması ile neredeyse aklınıza gelebilecek bütün fotoğraf paylaşım servislerindeki fotoğraflarınızı otomatik olarak yedekleyebilir, aynı fotoğrafı birden fazla ağda paylaşabilirsiniz.

Instagram İstatistiklerinizi Öğrenmek

Facebook ve Twitter için istatistikleri elde edebilmek kolay olsa da Instagram benzer bir servisi bize sağlamıyor. Instagram hesabınızın istatistiklerini öğrenmek istiyorsanız üç farklı uygulama bulunmakta.

 • Followgram
 • Statigram
 • Piqora (Ücretli)

Instagram Fotoğraflarınızla Backgroundlar Oluşturmak

iPhone, iPad ve masaüstünüz için Instagram fotoğraflarınızla arkaplanlar oluşturabilirsiniz.  Kendi fotoğraflarınız, belirli bir hashtag ya da en popüler fotoğraflar ile backgroundlar oluşturmak için yapmanız gereken Wallgram‘a üye olmak.

Instagram’ı Bilgisayarınızda Kullanmak

Instagram’ın bütün özelliklerini bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken Bluestacks indirmek. Böylelikle tüm mobil uygulamaları bilgisayarınız üzerinde çalıştırabilirsiniz. Sadece Instagram hesabımı bilgisayarım üzerinden kullanmak istiyorum diyorsanız fotoğraf yükleme dışında her şeyi yapabilen Pixsta sizin için bir çözüm olabilir. Mac’lere özel olarak Carousel’de oldukça yaygın bir uygulama.

Çevrenizdeki Instagrammer’ları Bulabilmek

Çevrenizdeki insanların Instagram’da neler yaptığını mı merak ediyorsunuz? Öncelikle belirtmeliyim ki komşu kızına Instagram’dan yürümek biraz sıkıntılı olabilir. Ancak daha temiz amaçlar için App.bg’yi kullanabilirsiniz.

Instagram’da Kedi Fotoğraflarını Bulmak

Kediler sosyal medyada önemli bir yer tutuyor. Anlık olarak paylaşılan tüm kedi fotoğraflarını tek bir feedde görmek istiyorsanız Instacat tam size göre.

E-Ticaret için Instagram

Ürünlerinizi Instagram üzerinden satmak mı istiyorsunuz? 52grams ile ürünlerinizin fotoğraflarını Instagram üzerinden paylaşabilir, ürünlerinize bir fiyat ve yönlendirme linki koyabilirsiniz.

Instagram’da sizi Kim Unfollow Etti?

Öyle ya da böyle en çok aranan özelliklerden biri de sizi kimlerin takip etmeye başladığı ve kimlerin takibi bıraktığı. Bunun için maalesef artık web üzerinden işlem yapılamıyor. Instagram sağolsun izin vermemekte. Ancak mobil üzerinden bilgi alabileceğiniz bir kaç uygulama bulunmakta.

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?

Instagram Videolarını Uygulama Kurmadan Nasıl İndirebilirsiniz?

Mobil üzerinde video paylaşımı yükselen bir trend. Peki bu paylaşılan videoları ileride kullanmak üzere nasıl bilgisayarımıza indirebiliriz

Instagram’da Paylaşılan Videoları Yeniden Kullanmak

Instagram’da paylaşılan videoları yeniden kullanmak için indirmemiz gerekebiliyor. Bunun için eğer videoları bir hashtag üzerinden takip ediyorsak;

Adım 1: http://web.stagram.com giriyoruz. Sağ bölümdeki arama kısmından hashtagı aratıp videoyu paylaşan kullanıcının adını kopyalıyoruz.
Adım 2: Kullanıcı adını instagram.com/kullaniciadi şeklinde giriyoruz. Paylaştığı videoya girip linki kopyalıyoruz.

Adım 3: http://instagram.com/p/a1bu8uhQWX formatındaki linki http://www.instadown.com girip yapıştırıyoruz.
Adım 4: Instadown’a tıklıyoruz. .mp4 formatında videomuz inecek. Aynı zamanda BB link’te elde edebiliyoruz.

Instagram’da Sizi Kimin Takip Etmediğini Öğrenmek

Instagram özellikle Facebook’un satın almasının ardından herkesçe bilinir oldu. Haliyle insanlara artık Instagram’ın özellikleri yetmemeye başladı ve 3. parti uygulamalara yönelmeye başladılar. En çok ihtiyaç duyulan özelliklerin başında ise “sizi kimin takip etmediğini” öğrenmek geliyor.

inst.me

AppStore’dan da uygulamasını indirebildiğimiz (1.99$) uygulamayı ücretsiz olarak PC üzerinden kullanabiliyoruz. Instagram ile giriş yapmanızın ardından üç  ayrı liste çıkıyor karşınıza. Karşılıklı takipleştiğiniz insanlar, fanlarınız (sizi takip edenler) ve sizin takip ettikleriniz. Aynı listeden sizi takip etmeyenleri kolaylıkla unfollow edebiliyorsunuz. Ancak Instagram 24 saat içinde 200’den fazla follow-unfollow işlemine izin vermiyor.

Followgram

Instagram’da çok fazla takip edilebilmek için hashtagları yoğun olarak kullanmanın dışında 3. parti uygulamalara da ihtiyacınız olmakta. Bunlardan biri de Followgram. Explore özelliği ile harita üzerinde belli bir lokasyondaki Instagram kullanıcılarını listeleyebiliyorsunuz. Ardından follow-followback yaparak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Diğer yandan yakınınızdaki Instagram kullanıcılarını da bulmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca Followgram diğer kullanıcıların sizi takip etmeleri için bir QR kodda sunuyor.

Statigram

Statigram web üzerinden Instagram akışını görebildiğiniz, yorum ve beğeni yapabildiğiniz bir platform olmasının dışında size profilinize özel istatistiklerde sunuyor. İstatistikleri güncelleme de biraz yavaş kalsa da ilginç veriler sağlayabiliyor.

Instagram ve diğer tüm sosyal medya platformlarında prosfesyonel olarak kullanabileceğiniz araçlar ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için Sosyal Medya Eğitimi almak oldukça faydalı olacaktır.

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın