Eğitim


Kiev Avrupa Üniversitesi’nde Rus Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim aldı. Ardından Türkiye’ye dönerek Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Halen Anadolu Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümü ile oyalanmaktadır.


Sosyal Medya


3 yaşında eline tutuşturulan tetris ile e-hayata adım atmasının ardından Atari, Sega, PS, Macintosh, PC, Wii, Nintendo, Xbox diye giderken bilgisayarına MSN yüklemesi ve insanlara hava atmak için internetten uygulamalar aramaya başlamasıyla sosyal medya dünyasına adım atmıştır. 2003-2005 yılları arasında MSN uygulamaları üzerine yayın yapan blogunu 3 milyondan fazla kişi ziyaret etmiştir. (Yıllar geçse de övünecektir bununla)


Kariyer


Pazarlamasyon, SMK Dergi, Turkcell Blog, Kadınmag.net, Shiftdelete.net gibi bir çok blogta dijital pazarlama üzerine makaleler yazmıştır. Pazarlama ile ilgili 1000’in üzerinde makale ve haberi 14 yılı aşkın kariyerine sığdırmıştır. Bu sitenin asıl amacı da bu yazıları tek bir yerde toplamaktır. Uluslararası Sosyal Medya Derneği Yönetim Kurulu üyeliği de yapmış olan Haydar Özkömürcü Promoqube’da Proje Yöneticisi olarak görev almış, ardından Hospitadent’te Pazarlama Yöneticisi olarak görev almıştır. Ayrıca Bilge Adam’da Dijital Medya dersleri vermektedir.


Eğitmenlik


İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi gibi eğitim kurumlarında sosyal medya ve dijital pazarlama üzerine eğitimler vermiştir. Genellikle Dijital Pazarlama, Sosyal Medya ve SEO konuları üzerine dersler veriyor olsa da en büyük hayali Nöro pazarlama alanında ders verebilecek uzmanlığa ulaşabilmektir.


Sosyal Sorumluluk


İBB Gençlik Meclisi’nde geçirdiği yoğun 2 yılın ardından Minik Gamzeler Derneğinde 1 yıl kadar rol almıştır. İyice yorulduktan ve tam bu işleri bırakacağım dediği sıralarda USMED’e dahil olmuş ve UNICEF, İHH, WWF, Gönüllüler gibi örgütlerde gönüllü olarak yer almıştır. Belki bir gün bu işlerden elimi ayağımı çekebilir miyim diye düşünmeye devam etmektedir.


Eğlence


Onun için eğlence demek aşkıyla geçirebildiği boş vakitleridir. Şuanki aşkının markası DELL Inspiron N5010  Asus Zenbook 2’dir. Half-Life sayesinde aşık olduğu bu teknoloji 99’dan itibaren CS 1.5, NFS, Total War, RA2, Generals, BFME serileri ve son olarak tövbeli olduğu DotA ile tekrar tekrar kendine aşık etmektedir. Ve evet touchpad ile headshot atabiliyor.


Program


Ona göre iyi bir dijital pazarlamacı iyi bir şekilde bilgisayar kullanabilmelidir. İyi bir bilgisayar kullanıcısı ise Office’ten öte programlar kullanabilmelidir. Halen kendisini iyi kullanıyor olarak tanımlayamayan Haydar Özkömürcü halihazırda 338 farklı (evet saydım) masaüstü program kullanabilmektedir. Bunların bazısını sadece adı üstünde kullanmaktadır. Bir gün hepsini iyi kullanabilmeyi umut etmektedir.


Sosyal Hayat


Çok yakında buraya hep özendiği gibi 4 çocuk babasıdır yazmayı düşünmektedir. Tabi bunu yazabilmesi için önce çocuğu olmalıdır, onun içinde bir an önce evlenmelidir. Evlidir. Gerisi için anca Coming Soon diyebilir Kız babasıdır. Bir de erkek babasıdır. 3 çocuk abisidir.