PayPal’a Alternatif Ödeme Sistemleri

Yazar: 6 sene önce yayınlandı

Paypal’ın Türkiye’den çekildiğini açıklamasıyla birlikte herkes alternatif ödeme yöntemlerini araştırmaya başladı. Özellikle ebay, themeforest, shutterstock gibi platformlardan para kazananlar ve e-ticaret sistemine paypal entegre etmiş girişimciler alternatif yöntemler arıyor.

PayPal’a Alternatif Ödeme Sistemleri

Alternatif yöntemlere girmeden önce belirtmeliyim ki halen Paypal kullanabilirsiniz. Bunun için yurtdışında açılmış bir banka hesabına ihtiyacınız var. Yani yurtdışında bir ikametgaha ihtiyaç bulunmakta. Buna da çözüm olarak Estonya’nın e-vatandaşlık hizmeti kullanılabilir. Tabii bir kereye mahsus Estonya’ya uğramanız gerekiyor. Ayrıca Entropay üzerinden VPN ile yeni bir PayPal hesabı da açabilirsiniz.

1- İyzico

Türkiye genelinde en çok kullanılan ödeme sistemlerinden birisi iyzico. Uygun komisyon oranları ve kısa kurulum işlemleri ile tercihlerde ilk sırada.

Web Sitesi: https://www.iyzico.com/

2- PayU

PayU global bir marka. Dev Rus ve Çinli markalara ortak olan Naspers’ın bir girişimi. Özellikle fraud noktasında oldukça güvenli bir sistemleri var.

Web Sitesi: https://www.payu.com.tr/

3- BKM Express

BKM’nin girişimi olan BKM Express her geçen gün Türkiye genelinde daha çok kullanılmakta. Hem güven hem de ülke genelindeki yaygınlıktan ötürü tercih edilebilir.

Web Sitesi: https://bkmexpress.com.tr

4- İninal

İnternet ve mağaza alışverişlerinde kullanabilmeniz için PTT, Migros, Teknosa ve D&R gibi mağazalarda satışa sunulan ininal kart ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.ininal.com

5- 3pay

Özellikle Steam’cilerin kullandığı wirecard özellikle ön ödemeli kart olarak tercih edilmekte. Mobil ödeme özelliği 3 cep telefonu operatörü ile de entegre çalışabilmekte. Ancak güvenlik noktasında çokça olumsuz yoruma sahip.

6- Payoneer

Paypal’a göre daha düşük masraflarla kullanılabilen Payoneer, webteki kazancınızı dolar olarak ATM’lerden çekebilmenizi sağlıyor.

Web Sitesi: https://www.payoneer.com

7- Skrill

Özellikle freelancerlar ve themeforest kullanıcıları için artık bir skrill hesabı açma vakti geldi. İncelediğim kadarı ile API entegrasyonları da oldukça detaylı bir şekilde dokumante edilmiş.

Web Sitesi: https://www.skrill.com/tr/

Umarız bir an önce PayPal ile olan sorun çözülür ve hızlıca bu süreci atlatırız. Yoksa memleket olarak kısa sürede BitCoin’e geçiş sağlayacağız gibi görünüyor.

Geleceğin Para Birimi: Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?


Takasın yerini paranın aldığı, paranın yerini kredi kartları aldığı gibi bitcoin’lerde yakında hayatımızla bütünleşecek. Şuanda sadece para transferleri ve e-ticaret için kullanıma elverişli olsa da Bitcoin’in geleceği çok parlak.

3 Ocak 2009’dan beri hayatımızda olan Bitcoin (฿) her geçen gün daha da çok kullanılır oldu. Bitcoin satın almak için Türkiye’de şuanda iki şube bulunmakta.

Bitcoin hakkındaki merak ettiğiniz herşeyi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Sizin alış ve satış işlemleri için önerdiğiniz ödeme sistemleri hangileri?

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorumları Gör

  • Haydar Bey oldukça akıcı yazıyorsunuz, ellerinize sağlık

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın