Her Dijital Pazarlama Uzmanı’nın Seveceği 8 Film

Yazar: 7 sene önce yayınlandı

Her mesleğin zor yanları muhakkak vardır. Fakat Dijital Pazarlama sektörü hem 7/24 devam eden hem de sürekli kreatif olunması gereken sektörlerin başında geldiğinden arada bir kafayı dağıtmak gerektiği unutulmamalı. Size yeni bakış açıları kazandıracak ve ilham verebilecek film ve dizileri bir araya topladık.

Jerry Maguire – Yeni Bir Başlangıç | Imdb Puanı: 7.3

Tom Cruise klasiklerinden olan film ünlü “Give me the money!” repliğinin akıllarımıza kazınmasına sebep olmuştur. Yazdığı bir slogan yüzünden işinden olması ve her şeye yeniden başlaması özellikle reklamcıların en büyük sorunlarından birisi olan 7/24 iş temposunun ne kadar gereksiz olduğunu da gösterir.

The Square Meydan – Yeni Bir Başlangıç | Imdb Puanı: 8.2

Türkiye’de bir çok insanın Twitter ile tanışmasını sağlayan Mısır’daki #Jan25 devrimini konu alan film, 6 farklı direnişçinin bakış açısını perdeye yansıtıyor. Vatandaş Gazeteciliği’nin geldiği yeri, sosyal medyanın ne kadar güçlü olabileceğini gösterir nitelikte bir film.

The Internship – Genç Çıraklar | Imdb Puanı: 6.3

Şirketlerindeki satışlar tamamen sıfıra dayandığından işsiz kalan iki arkadaşın, dijital dünya ile tanışması ve biraz da şans eseri Google’da staja gitmesini konu alan film, komedi dalından biraz absürd komedi tarzına kaysa da Google’daki hayatı iyi bir şekilde tasvir etmiş durumda.

Chef – Şef | Imdb Puanı: 7.3

Yine komedi dalında bir film olan Şef, bir aşçının yemekleri hakkında atılan tweetlere hoş olmayan tweetlerle cevap vermesi ile başlıyor. Haliyle bir süre sonra kızgın müşteriler yüzünden işinden ayrılmak zorunda kalıyor. Kendi işini kuran ve hayatını düzene sokan aşçımızın hikayesi oldukça ilham verici olsa da Twitter’ın nasıl kullanılması gerektiği üzerine bize bir sürü ipucu veriyor.

Birdman – Cahilliğin Umulmayan Erdemi | Imdb Puanı: 8.1

Birdman adında bir karikatür kahramanını beyaz perdede oynamış başkahramanımızın dramatik öyküsü, filmlerinin üzerinden 20 yıl geçmesi ile birlikte dibe vurmuş bir adam ile başlıyor. Ailesini tekrar bir araya getirmeye çalışan kahramanımız ise unutulmuşluğunun bir Facebook hayran sayfasının bile olmaması ile yüzüne çarpıldığını görüyor.

Silicon Valley | Imdb Puanı: 8.4

The Big Bang Theory’yi çok mu seviyorsunuz? Sheldon sizin için gerçek bir geek mi? Bir de Ünlü Silikon Vadisi’ni konu alan bu diziyi deneyin. 80’li yılları konu alan dizi Jobs, Wozniak gibi isimlere de çokça gönderme yapıyor.

Her – Aşk | Imdb Puanı: 8.0

Telefonunun işletim sistemine aşık olan asosyal bir yazarı konu alan filmin başrolünde de işletim sisteminin kendisi oynuyor 🙂 Hatta işin daha da garibi işletim sistemi ile başlayan ilişkilerinde ayrılan taraf işletim sisteminin kendisi oluyor. Gerçekten düşündürücü ve derinliği olan bir film.

Black Mirror | Imdb Puanı: 8.8

3.sezonu beklenen ve bugüne dek 6 bölümü yayınlanan dizi mutlaka izlemeniz gereken, bu listenin en favori yapımıdır. Gelişen teknolojinin nelere yol açabileceği, insanlığın nereye doğru gittiğini oldukça korkutucu bir şekilde gösteren dizi sizi gerçekten teknolojik gelişmelerden soğutabilecek şekilde gerçeklik içermekte.

 

Markanızın Dijital Pazarlama Eğitimi ile cirosunu ve dönüşümlerini nasıl artıracağını öğrenmek ister misiniz?

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorumları Gör

  • Kesinlikle dijital pazarlama uzmanı olan biri izlemeli :)

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın