Instagram’da Repost Nasıl Yapılır? [Paylaş Özelliği]

Yazar: 8 sene önce yayınlandı

Bilindiği üzere Instagram’da yalnızca yorum yapma ve beğenme özellikleri bulunmakta. Başka bir kullanıcının fotoğrafını Twitter ya da Facebook’ta olduğu gibi tek bir tuş ile tekrar paylaşamıyorsunuz. Bunun yerine ekran görüntüsü alıp diğer alanları kırpıp aynı görseli paylaşan o kadar çok insan var ki…

Bu duruma bir çözüm getirilmiş. Artık Instagram’da Repost özelliği var diyebiliriz. Uygulama hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak sunulmakta. Oldukça kolay bir şekilde başka kullanıcıların paylaşımlarını repost edebiliyoruz.
Repost işlemini kolayca gerçekleştirebilmek için üç farklı uygulama bulunmakta. Bunlardan ilki InstaRepost. InstaRepost ile akışınızdaki gönderileri yeniden paylaşabilirsiniz. Paylaşım sırasında ilk kullanıcının kullanıcı adını da filigran olarak ekleyebiliyorsunuz. Fotoğrafın orijinal halini de paylaşmanıza olanak sağlayan uygulama da arama özelliği de bulunmakta.

 

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instarepost&hl=tr
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/instarepost-repost-share-discover/id576764625?mt=8
İkinci uygulama ise Repost for Instagram. Uygulama bence daha güzel bir filigran sağlıyor ve paylaşım işlemi daha basit.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redcactus.repost&hl=tr
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/repost-for-instagram/id570315854?mt=8

RepostWhiz uygulaması ile hem fotoğrafları hem de videoları repost edebiliyorsunuz. Diğer uygulamalara göre daha çok özellik sunan RepostWhiz’de ekstradan repost zamanlama özelliği ve başka kullanıcıları takip edebilme özellikleri mevcut. Yani eğer arayüzünü sevdiyseniz telefonunuzdan Instagram’ı silseniz bile ilerde ihtiyaç duymayacaksınızdır.
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.repostwhiz&hl=tr
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/repostwhiz/id765955840?mt=8

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın