En İyi Twitter ve Facebook Araçları

Yazar: 8 sene önce yayınlandı

Facebook ve Twitter’da olmazsa olmaz uygulamaların başında BufferApp geliyor.

Buffer

Sosyal medya anlık olduğu kadar süreklilikte gerektiren bir alan. Bu nedenle anlık olarak girmeniz gerekmeyen gönderilerinizi mutlaka önceden zamanlamalısınız. Her zaman Facebook’un ya da Twitter’ın başında gönderinizi paylaşacağınız zamanı bekleyemezsiniz. Buffer 10 gönderiye kadar ücretsiz bir şekilde zamanlama yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca sizin için en uygun vakti seçmek gibi harikulade bir özelliği bulunmakta. Şuanda Buffer ile Facebook, Twitter, Google Plus, App.net ve LinkedIn’de gönderi zamanlayabilirsiniz.

SocialBakers

Sosyal medyada işinizi ne kadar iyi raporlayabiliyorsanız o kadar iyisinizdir. Socialbakers özellikle PRO sürümünde size kolay kolay elde edemeyeceğiniz bir çok istatistik sunmakta. Geçmiş dönemler ile şuanki durumunuzun karşılaştırması özellikle sosyal medya uzmanlarının vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Facebook’un yanında Twitter, Google Plus gibi ağlar için de veriler sunan Socialbakers’ın ülkeler ve sektörler hakkındaki raporları biraz reklam koksa da mutlaka takip edilmeli.

TabSite

Onlarca farklı rakibi olsa da TabSite hazır Facebook sekmeleri hazırlamanız için oldukça ideal. Twitter Tab, Blog Tab, Google Plus Tab gibi sekmeleri kolaylıkla hazırlayıp hayran sayfanıza ekleyebilirsiniz. Facebook üzerinden düzenlenen yarışmalarda da size sunduğu hazır templateler ile oldukça kolaylık sağlamakta.

Livestream

Livestream uygulaması ile düzenlediğiniz etkinlikleri Facebook üzerinden, bir bloga embed ederek ya da link ile Twitter’da paylaşarak canlı yayınlayabilirsiniz. Eğer Livestream’ın size sunduğu kamerayı da satın alırsanız HD olarak yayın yapabilme şansınız da bulunmakta. Yaşayabileceğiniz tek sıkıntı ise internet hızınız ile ilgili olacaktır. Minimum 2MB’lik upload hızınızın olması yayınınızın iyi geçmesini sağlayacaktır.

Bitly

Bitly ilk olarak Twitter’daki karakter sorununu çözüp rahatlıkla link paylaşımını sağlamak adına çıkmış bir uygulama olsa da halen revaçta. Özellikle linklere kaç kişinin tıkladığının takibinin yapılabiliyor olması ve linkinizi özelleştirebiliyor olmanız halen popüler olma nedenleri arasında. Ayrıca tamamen size ait olacak bir kısa domain de bitly aracılığıyla elde edebilirsiniz. Ancak bu servis için yüklü miktarda bir ücret ödemeniz gerekmekte.

Kurumunuzda Sosyal Medya Eğitimi ile marka bilinirliği ve satışlarınızı nasıl artıracağınızı öğrenmek ister misiniz?

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın