Vine gittikçe daha popüler olan sosyal ağlardan birisi. Sunduğu fırsatlar da oldukça ilgi çekici. Peki Vine’da gerçekten çok ilgi görecek videoları nasıl hazırlayabiliriz? Vine’da video çekmek sadece tuşa basıp bırakmaktan mı ibaret?

Vine Videolarını İndirmek

Vine videolarını bilgisayarınıza indirmek oldukça basit. Sadece Vine videosunun linkini Vine Downloader‘a girmeniz yeterli.

Vine Videolarını GIF Yapmak

Dancing Foods

Vine’da paylaşılan videoları çok basit bir şekilde hareketli resim yani .gif formatına çevirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken GifVine‘a linki yazmak.

Vine Videolarını Webte Görüntülemek

Vine profilleri bildiğiniz gibi şuan yalnızca mobilde görüntülenmekte. Webte görüntüleyebilmek için ise bir kaç araç bulunmakta.

En İyi Viner’ları Bulmak

Twitter’da fenomenler olur da Vine’da olmaz mı? En iyi Vinerları VineBox ile bulabilirsiniz.

BlackBerry Cihazlarda Vine Kullanmak

Blackberry cihazlarda Vine şuanda yok. Ancak ben Vine istiyorum diyorsanız sizin için Whine mevcut. 0.99$ ödeyerek indirebilirsiniz.

Windows Phone’da Vine Kullanmak

Eğer Windows Phone kullanıyorsanız ilk önerim Android’e geçmenizdir. Yok ben Windows seviyorum diyorsanız 6sec kullanabilirsiniz.

Vine Raporları Hazırlamak

Vine’da etkileşiminizi ölçümleyebilmek istiyorsanız tek yapmanız gereken SimplyMeasured Vine raporlama aracını denemek. Oldukça ayrıntılı bir rapor alabilirsiniz.

Ayrıca bunları da incelemek isteyebilirsiniz; 

Vine Profillerinin Linklerini Webte Paylaşmak
Instagram, Keek ve Vine Videolarını İndirmek
Gizli Android Kodları

Peki Vine mı daha iyi yoksa Instagram mı?

Bildiğiniz başka Vine uygulamaları varsa yorum olarak paylaşmaktan çekinmeyin.