Teklif Al

Tasarım

Adobe-Illustrator-CS-3-iconAdobe firmasının geliştirdiği vektörel tabanlı çalışma sistemine sahip grafik düzenleme programıdır. Web sitesi arayüzü, kurumsal kimlik çalışmaları, basılı yayınların içeriği gibi çalışmaların tümü hazırlanabilir.
Adobe-InDesign-CS-3-iconIndesign, Adobe firmasının mizanpaj yapmak için ürettiği bir grafik tasarım programıdır. Indesign ile gazeteler, dergiler, kitaplar, e-kitaplar çok sayfalı tasarımlar, web arayüzleri, video içerikli interaktif pdf dosyaları, hareketli flash dosyaları hazırlanabilir.
Apps-Adobe-LightRoom-Metro-iconYüksek boyutlu fotoğraflar bilgisayar ve lensler karşısında daha az zaman harcayarak düzenlenebilir ve kısa bir sürede birinci sınıf fotoğraflar haline getirilebilirler. Çok sayıda fotoğrafı işlemek için birebirdir.
Autocad-ws-iconBilgisayar destekli tasarım (CAD = Computer Aided Design) programıdır. Teknik resim çizmek için kullanılan diğer programlar gibi vektör tabanlıdır. Yani CAD programı; çözünürlükten bağımsız, 2-boyutlu ve 3-boyutlu geometrik nesnelerin oluşturulduğu bir veri kümesidir. Bu alandaki ilk vektörel çizim programlarından biridir.
boxshotBox Shot 3D üç boyutlu olarak e-book, matbuu kitap kapağı ve DVD kutusu tasarlama programıdır. Box Shot ile farklı stillerde ve açılarda mock-up’lar hazırlayabilirsiniz.
Corel-MotionSınırsız sayıda efekt katabileceğiniz üç boyutlu yazılar ve görseller hazırlayabileceğiniz vektörel bir programdır. Aynı zamanda hazırlamış olduğunuz efektler Corel’in video işleme programları ile birlikte çalışabilir.
sketcupÜç boyutlu çizim programları arasında kullanımı en kolay olanlardan biri olan Sketch Up ile mimari çizimlerin ilk aşamalarında eskiz çalışmalarında kullanılır.
ICOfxWindows tabanlı işletim sistemlerinde dosyaların ikonları üzerinde değişiklik yapmak ve .ico uzantılı dosyaları açmak için kullanılan basit ve sade bir programdır.
MAGIX3DMakerHer türlü yazı ve şekili yüksek kalitede üç boyutlu bir hale getirebilen oldukça hızlı bir prosesi olan tasarım programıdır. Özellikle buton ve logo dizaynında kullanılır.
QuarkXpressGazete, dergi broşür vb. matbuu eserlerde mizanpaj işlemi için kullanılan eski bir programdır. İnteraktif platformlar için çok uygun olmasa da baskı alanında hala en çok kullanılan programdır.

Fotoğraf Düzenleme

picasaGoogle Picasa oldukça basit bir fotoğraf görüntüleme ve düzenleme aracıdır. Google Plus ile entegre şekilde çalışan Picasa ile toplu olarak yüzlerce fotoğrafı düzenleyebilir, albümler ve kolajlar hazırlayabilirsiniz.
ACDÇok sayıda fotoğrafı aynı anda değiştirmeye olanak sağlayan ACD See ile fotoğraflar üzerinde ışıklar ve renkler üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Özellikle .raw uzantılı dosyaları üzerinde uğraşırken hayat kurtaran bir programdır.
photoshopAdobe’un belki de en ünlü programı olan Photoshop ile görseller üzerinde dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Programı öğrenmek için internette sınırsız sayıda kaynak bulunmakta. Eğer hala kullanmaya başlamadıysanız geç kaldınız diyebilirim.
ACD CanvasResimlerinizin formatını, rengini, ışığını vb. birçok özelliğini değiştirebiliyor. İster kendiniz bir resim yapın isterseniz bir resim üzerinde oynama yapın, sağa-sola döndürün, üzerine yeni resim parçası ekleyin.
anypicGünümüzde web ortamında görsellerin çalınması neredeyse herkesin problemi. Any Pic Photo Watermark ile yüzlerce fotoğrafa aynı anda aynı ebat ve özelliklerde filigran ekleyebiliyorsunuz.
ArtrageArtRage Studio ile onlarca fırça seçeneği ile yağlı boya tablolardan, pastelle boyamaya kadar farklı çizimler yapabiliyorsunuz. Program oldukça basit tek sınırınız hayal gücünüz.
BodyPaintHazırlamış olduğunuz mimari çizimleri kolaylıkla renklendirebilmenizi sağlayan bu program çok sayıda fırça ve format desteği ile profesyonel çalışmalar için birebir.
Corel-Draw-X4-iconAdobe Photoshop’un en büyük rakibi olan vektör tabanlı tasarım programı Corel DRAW daha çok büyük piksellerle uğraşırken karşımıza çıkar. Billboard vb. tasarımlarda en çok tercih edilen programdır.
GIMPGIMP yani “GNU Image Manipulation Program” açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak Photoshop’a rakip olarak çıkmıştır. Bir çok alanda yetersiz kalsa da özellikle Linux kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.
kolorEn sevdiğim programlardan biri olan Kolor Autopano Giga sayesinde çekilmiş olan farklı kareleri tek bir fotoğrafta birleştirerek profesyonel panoramalar elde edebiliyoruz.
Untitled-16.tiff .eps .ai ve .pdf gibi formatlar üzerinde çalışma olanağı sağlayan endüstriyel tasarım için kullanılan artık şu zamanda biraz nostaljik kalmış bir programdır.
magixxtremeTek eksiği .raw dosyalarını desteklemiyor oluşu olan Magix Xtreme Photo Designer paketi ile fotoğraflar üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü değişikliği yapabiliyorsunuz. Entegrasyon sorunlarını çözmesinin ardından Photoshop’a rakip olacaktır.

Ofis

ABBYY-FineReader-iconTaratılmış dokümanları ya da yazı içeren görselleri tarayıp okuyarak .docx ya da .pdf formatına çevirebilen Fine Reader işlemciyi büyük dosyalarda çok yoruyor olsa da evrak işleriyle çok uğraşanlar için olmazsa olmaz.
acrobatYazılı ve görsel dosyaların neredeyse hepsini .pdf formatına dönüştürebilen ve .pdf belgeleri okumaya olanak sağlayan her bilgisayarda olması gereken temel programlardan biridir.
digital-editionsElektronik kitapları masaüstünde okuyabilmek ve dijital kütüphane oluşturabilmek için Adobe AIR servisi üzerinden yayınlanmış bu küçük program ile .pdf ve .epub formatında dosyaları okuyabiliyorsunuz.
CalibreCalibre ile tüm elektronik kitap formatlarında dakikalar içerisinde ekitap oluşturmak mümkün. Yalnızca Türkçe karakter desteği bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Gelecek sürümlerde o sorunun da çözüleceğini umuyorum.
storyHenüz geliştirme aşamasında olan ve Adobe AIR galerisinden elde edilebilen Adobe Günlük uygulaması Adobe Cloud ile birlikte çalışıyor. Şuanlık günlük tutanlar için önerimdir.
FoxitAdobe Acrobat’a alternatif olarak piyasaya sürülen Foxit Phantom ile toplu .pdf dosyaları oluşturabilir .pdf dosyalarını okuyabilirsiniz. Acrobat’a göre iyi yanı ise bilgisayarınız ile daha az senkronizasyon problemi yaşıyor olması.
highlogicİnternette onbinlerce font var ancak siz size özel bir font mu istiyorsunuz ya da varolan bir fonttaki eksik karakterleri mi tamamlamak istiyorsunuz? High-Logic Font Creator ile yeni fontlar tasarlayabilirsiniz.
accessEn basit ve en çok kullanılan veritabanı programı olan Access çoğu ofis biliyorum diyenlerin belki de hiç duymamış olduğu diğerlerine göre biraz daha makro bilgisi gerektiren Microsoft uygulamasıdır.
projectBir proje yönetimi yazılımı olan Microsoft Office Project proje yöneticilerine plan oluşturmak, kaynakların görevlere atanması vb. işlemleri sağlayan bir çeşit ERP yazılımıdır.
publisherYeni başlayanlar ya da amatörler için davetiye, dergi, doküman vb. içerikleri hazırlamak için oldukça pratik ve onlarca temaya sahip bir ofis programıdır.
VisioVektörel çizimler yapılabilmesine ve karışık diyagramlar hazırlanabilmesine olanak sağlayan Microsoft Office programıdır. Özellikle soyağacı ya da şemaların tasarımında kullanılır.
AdobeCaptivateHareketli ve interaktif sunumlar hazırlamaya yarayan Captivate PowerPoint’teki gibi sunular hazırlamanıza olanak sağlayan gelişmiş bir animasyon oluşturucu programdır.

Player

bsplayerBir çok video formatını oynatabilen BS Player’ı rakiplerinden öne çıkaran özelliği içine entegre edilmiş bir altyazı arayıcının olması. Görüntü ve ses kalitesi için orta diyebiliriz.
CorelDVDDaha çok orjinal DVD’leri ve yüksek kaliteli videoları oynatmak için üretilmiş yüksek kaliteli bir görüntü sunan ve yüksek bir işlemci isteyen video oynatıcısıdır.
dfxWinamp, Windows Media Player, VLC Player, QuickTime gibi oynatıcıların standart seslerini on kat daha kaliteli hale getiren bir eklenti DFX. Özellikle 3D Surround özelliğini kesinlikle denemelisiniz.  
DivxYalnızca video izlemenize değil aynı zamanda satın almanıza da olanak sağlayan, altyazı bulucusu ve kendisiyle birlikte gelen video düzenleyicileriyle birlikte sadece film izlemek isteyenler için fazlasını sunuyor.
EXATürk yapımı olan EXA radyoyu bulmak biraz zor olsa da internet üzerinden yüzlerce radyo kanalını kişiselleştirilebilir bir arayüz ile size sunuyor olması rakipleriyle arasındaki farkı oldukça açıyor.
GriexArtık neredeyse herkes yüzlerce filmini arşivinde saklıyor. Ancak bu filmlerin sayısı arttıkça düzenlemekte zorlaşıyor. Arşivinizdeki tüm filmlerle ilgili size bilgiler sunan ve arşivlemenize yardımcı olan GrieeX arşivciler için.
digitaldjŞarkılar üzerinde oynatma esnasında değişiklikler yapabileceğiniz bir remix programı Digital DJ. Özellikle Apple ürünleriyle senkronize çalışabilen Digital DJ’i elindeki müzik arşivinden sıkılanlara önerebilirim.
totalVideo oynatıcıların şahı, Blu-Ray, 3D, gürültü giderici vs. ne ararsanız var bu programda. Özellikle arayüzüne hayranım. Tek sıkıntısı ise RAM ihtiyacının çok fazla olması.
VirtualDJMP3 dosyalarınızı mixlemeniz için piyasadaki en bilinen program. Yeni sürümlerinde video mixleme özelliği de geldi. Karaoke ve DJ’lik ile uğraşanlar için listenin başında gelmeli.
VLCSesi çok az çıkan filmler için birebir. Sesi %400 arttırma özelliğinin rakibi şuanda yok. Oldukça hızlı olması ise diğer bir artı özelliği. Türkçe altyazı desteği ise diğer tüm oynatıcılardan daha iyi durumda.

Download & Upload

utorrentDiğer client yazılımlarına göre sistem kaynaklarını en az kullanan yazılım olan uTorrent ile ortak bir dosyayı aynı anda upload ve download edebilmektesiniz. Özellikle Java ile çalışmıyor olması büyük bir artı.
filezillaBazı FTP arayüzlerinde çalışmak tam bir işkencedir. Filezilla açık kaynak kodlu bir FTP Upload yöneticisidir. Tüm webmasterlar için vazgeçilmezdir.
jdownloaderJava altyapılı bir download yöneticisi olan JDownloader ile tüm download linklerini kolaylıkla sıraya koyabilir, captcha derdinden kurtulabilir ve download sırasındaki beklemeleri programa yaptırabilirsiniz.
CaptchaJDownloader ile birlikte çalışan CBH Captcha Solver eklentisi ile rapid türü indirmelerde captchaları önceden kazandığınız krediler karşılığında diğer kullanıcılara çözdürüyorsunuz.
FrostwireLimeWire kodları üzerine kurulmuş açık kaynak kodlu bir P2P uygulamasıdır. Sistem üzerinde oldukça fazla sayıda dosya barınmakta. eMule ya da LimeWire için alternatif olarak düşünülebilir.
IDMİnternet üzerinde izlenen her video tarayıcının cache dosyasına kaydediliyor olsa da IDM arayüzü üzerinden indiriyor olmak daha hızlı ve daha temiz oluyor. Sürekli yeni güncellemelerle size geliyor olması dışında önerebileceğim bir program.
OrbitInternet Download Manager’a alternatif olarak kullanılabilecek olan Orbit Downloader ile her linki bilgisayarımıza kaydedebiliyoruz. IDM ile farkı pek olmasa da ücreti açısından tercih edilebilir.
VuzeEski adıyla Azureus olan Vuze Java tabanlı bir dosya paylaşım programıdır. uTorrent’e göre daha zengin eklentilere sahip olan bu torrent istemcisinin arayüz seçenekleri de çok daha çeşitlidir.
DropboxCloud servisleri arasında en hızlı ve en çok ücretsiz depolama alanı hediye eden servistir. Bilgisayarınızdaki dosyalarınızla senkronize bir şekilde cloud dosyalarınızın çalışabilmesi için masaüstünüzde Dropbox kurulu olmalı.

Arşiv & Burn

7zip.7z uzantılı dosyaları varsayılan olarak açan bu arşivleme programı diğer tüm arşivleme programlarına göre çok daha iyi bir sıkıştırma sistemi kullanarak dosya boyutunu en çok düşüren programdır.
Burning StudioCD/DVD ve Blu-Ray yakma araçlarından kullanımı en basit olanıdır. Mevcut dosya ve klasörlerinizi de yedeklemenize olanak sağlayan bu program yeni başlayanlar için birebir.
IZArcTüm arşivleme dosyalarını destekleyen IZArc kolay kullanımı ve ücretsiz olması ile ön plana çıkmakta. IZArc ile bozuk arşiv dosyalarını onarma imkanınız da mevcut.
RAR RepairBozuk arşiv dosyaları sıkça karşılaşılan bir hata. Bu hataları gidermek için ise RAR Repair Tool kullanımı oldukça basit ve başarı oranı oldukça yüksek bir program.
UltraISOWindows işletim sisteminde .iso uzantılı dosyaları kopyalama ve dosya üzerinde düzenlemeler yapılabilen UltraISO ile imaj dosyaları oluşturmakta oldukça basit.
winrarWinRAR en çok kullanılan dosya arşivleme programı olmakla birlikte .rar uzantılı dosyaların varsayılan olarak diğer arşivleme uzantılarınınsa tamamının desteklendiği bir programdır.

Video & Ses Düzenleme

AfterEffectsTam olarak video editleme programı demek yanlış olur. Diğer video editleme programlarının ardından son efektleri katmak için kullanılan profesyonel bir programdır.
AdobeAuditionAdobe’un ses düzenleme yazılımı olan Audition, Cool Edit altyapısını kullanan ses dosyaları ile dilediğiniz düzenlemeleri yapabileceğiniz ücretli bir programdır.
AdobePremiereProfesyonel bir video düzenleme programıdır. Uzun metrajlı videolar için vazgeçilmez programlardan birisi olan Premiere diğer Adobe uygulamarıyla entegre bir şekilde çalışır.
SpeedGradeVideolarınıza Adobe Premiere ve After Effects’in ardından daha ince ayarlar uygulamak için Adobe’un CS6 serisi ile birlikte sürmüş olduğu programdır. NVIDIA’nın IRIDAS altyapısını kullanan bu program profesyoneller için.
Mocha-After-EffectsAdobe After Effects programının bir eklentisi olan Adobe After Effects Mocha içinde özel efektlerin bulunduğu bir pakettir. Mocha ile hazırlamış olduğunuz videolara yüzlerce farklı efekt uygulayabilirsiniz.
SoundboothÖzellikle web tasarımcılar ve video düzenleyiciler için yeni sesler oluşturma amacıyla kullanılan, farklı ses efektleri eklenebilen profesyonel bir yazılımdır.
Cinema4D3 boyutlu bir modelleme ve animasyon programı olan Cinema 4D aşırı derece de profesyoneller için üretilmiş bir programdır.Yalnızca bu program ile sıfırdan bir animasyon film bile hazırlayabilirsiniz.
Corel-Video-StudioVideo düzenleme ve DVD hazırlama programı olan Corel Video Studio yeni başlayanlar için ideal programlardan biridir. Kısa videolar hazırlamak için kullanılmaktadır.
EdiusÇoğunlukla haber bültenlerinin hazırlandığı bu program orta seviye kullanıcılar için olmakla birlikte programın yüklü olduğu bilgisayardaki işlemci ve RAM’in oldukça yüksek seviyelerde olması gerekmekte.
MAGIX Movie EditorAll in one paket programı olan MAGIX Movie Editor ile efektler, şablonlar, ses dublajları yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu program bir çok dosya türünü de desteklemekte.
Sony ACIDSes dosyaları ile mixler hazırlayabileceğiniz, web siteleri için flash animasyonlar hazırlayabileceğiniz varolan müzikleri düzenlemek mantığına sahip bir ses düzenleme aracıdır.
Sony Vegas Movie StudioTüm video düzenleme programları içinde gözdem olan Sony Vegas Movie Studio oldukça basit ve çok sayıda özelliğe sahip katmanlı mantıkla çalışan bir video düzenleme programıdır.

Kodlama

Adobe Contributeİlk olarak MacroMedia tarafından üretilen ve Adobe’a satılan kullanıcıların, mevcut web sitesinin stil, tasarım ve kodunu bozmadan içerik değişiklikleri yapabilmesini sağlayan bir programdır.
Adobe DreamweaverAlanının en iyisi olarak kabul edilen, canlı ve kod görünümünü bir arada sunan html, css, asp, php, xml gibi kodları düzenlemeye yarayan web tasarım programıdır.
FireworksPhotoshop’un eski rakibi olan Fireworks şuanda Dreamweaver ve Photoshop arasında bir köprü gibi çalışan bir web tasarım programıdır.
Adobe FlashGrafikçilerin vazgeçilmezi olan Adobe Flash’ın temeli aslında matematiksel işlemlere dayalı olan bir vektörel grafik yazılımıdır. Flash Player ile açılan dosyaların hazırlandığı programdır.
Adobe KulerAdobe Photoshop ve Indesign’a entegre olarak çalışan birbirine uyumlu olan renk paletlerini kullanıcılarına sunan tüm grafikerler için vazgeçilmez olan programlardan biridir.
Adobe PreludeAdobe Prelude çekimleri kaydetme, bilgi ve yorum ekleyebilme, kırpma yapabilme gibi özelliklere sahip, Premiere ile entegre çalışabilen Adobe yazılımıdır.
Aptana StudioAçık kaynak kodlu olan Aptana Studio Adobe Dreamweaver’ın rakiplerinden biridir. Genellikle ajax kodları düzenlemeye yarayan bu program muadillerine göre biraz daha yavaştır.
Microsoft Visual Studio.NET yazılım dilinin düzenlenebildiği Microsoft Visual Studio macrolar yazabildiğiniz Microsoft’un göz bebeği olan bir kapalı kaynak programdır.
Notepad++Her türlü kod biçimini destekleyen Notepad++ bilgisayarınızı fazla yormayan açık kaynak kodlu ve neredeyse her programcının kullandığı programlardan biridir.
Xara DesignerMAGIX’in satın aldığı ve en kolay web tasarım programlarından biri olan Xara Web Designer ile hiç bir kodlama dilini bilmeden web siteleri tasarlayabilirsiniz.
ultra editText editörleri arasında en gelişmiş özelliklere sahip olan programdır. Notepad++ gibi bütün dilleri destekler. Özellikle dosya kıyaslama özelliğinden ötürü çokça tercih edilmektedir.

Performans

Active@Üzerine yeni bir dosya yazılmadığı sürece silmiş olduğunuz bütün dosyaları kurtarabileceğiniz kullanımı oldukça kolay olan bir programdır.
Ashampoo Internet AcceleratorMevcut internet bağlantı hızınızı optimize ederek daha hızlı bir hale getiren Ashampoo Internet Accelerator kullanım açısından oldukça basittir.
Ashampoo WinOptimizerAdından da anlaşılacağı üzere bilgisayarınızı optimize etmeye yarayan Ashampoo WinOptimizer ile gereksiz dosyalardan kurtulabilir disklerinizi birleştirebilirsiniz.
CCleaner BusinessBilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları kaldırmanıza ve registry kayıtlarındaki hataları çözmenizi sağlayarak bilgisayarınızın performansını arttırmaya yarayan alanındaki en iyi programlardan biridir.
Game BoosterTam ekran işlemler yaparken (Film izlerken, oyun oynarken) bilgisayarınızın yaptığınız işleme daha çok RAM ayırmasını sağlayan diğer uygulamaları deaktif hale getiren bir programdır.
Glary UtilitiesRegistry kayıtlarından, kullanılmayan dosyalara, disk birleştirmesine ve daha sayısız özelliğe sahip olan bu araç performans arttırıcılar arasındaki en iyidir.
MAGIX PC CheckBilgisayarınızdaki sorunları tespit eden, hangi sürücünün yazılımının güncellenmesinin gerektiğini ve optimize seçeneklerini sunan bir programdır.
Revo UninstallerBir türlü silinemeyen inatçı programlar için birebir olan Revo Uninstaller ile force uninstall işlemini gerçekleştirebilmektesiniz. Anahtar kelime tarayıcısı ile yüklemiş olduğunuz programlardan hiç iz kalmayıncaya dek dosyaları silebilirsiniz.
Smart DefragVarsayılan Windows ayarları ile birlikte gelen disk birleştiricisi yazılımına göre çok daha hızlı ve daha çok seçeneğe sahip olan Smart Defrag ile bilgisayarınızın periyodik bakımını gerçekleştirebilirsiniz.
Speed Up My PCBilgisayarınızı yavaşlatan tüm sorunları tarayıp size belirli periyotlarla bu sorunları çözmenizi hatırlatan ve sürekli performansınızı en üst seviyede tutan bir programdır.
Driver GeniusBilgisayarınıza kurulu olan onlarca sürücünün güncellemelerini takip eden ve gerektiğinde güncellemeyi gerçekleştiren, driver CD’lerini tarihe gömen bir programdır. Kesinlikle profesyonel kullanıcılar içindir.

Web Program

ADC DesktopAdobe yazılımlarından biri olan ADC Desktop ile diğer yazılımcılarla iletişime geçebilir onlarla birlikte projeler yürütebilirsiniz. Adobe AIR uygulamaları genellikle bu yöntemle ortaya çıkmıştır.
Chromium Google’ın açık kaynak kodlu test programı olan Chromium Google Chrome’un altyapısını oluşturmaktadır. Google Chrome’a alternatif olarak kullanılabilir.
Comodo DragonBir güvenlik firması olan Comodo tarafından üretilen Chromium altyapısını kullanan ve güvenliğe önem verenler için geliştirilmiş olan Comodo Dragon herkes tarafından kullanılması gereken bir tarayıcıdır.
mentionBir monitoring yazılımı olan Mention ile ilgili anahtar kelimelerde webte hangi içerikler üretilmiş, sosyal medyada neler konuşulmuş size raporlayan bir programdır.
BluestacksAndroid işletim sistemini bilgisayarınızda kullanmanıza olanak sağlayan biraz yavaş olsa da geliştirme aşamasında olan bir programdır. Bu program ile Android üzerindeki bütün programları bilgisayarınızda da çalıştırabilirsiniz.
Real Hide IPTamamen olmasa da internette sörf yaparken IP’nizi farklı bir ülkedeymiş gibi göstermenize olanak sağlayan ve farkedilmemeniz üzerine kurulu olan basit bir programdır.
TeamviewerÖzellikle bilgisayarındaki sorunu çözemeyenler için uzaktan destek programı olarak kullanılan TeamViewer ile farklı bir kullanıcının sizin bilgisayarınıza erişim sağlamasını ve yönetmesini sağlayabiliyorsunuz.
Translate ClientGoogle Translate altyapısını kullanan ve açık kaynak kodlu olan bu program ile bilgisayarınızdaki tüm dosyalarınızı farklı dillere çevirebilir, açık olan tarayıcınızdaki sayfaları tercüme edebilirsiniz.
Wireless Network WatcherEn çok korkulan durumlardan birisi Wi-Fi ağınızı sizden başka birinin daha kullanıyor olmasıdır. Wireless Network Watcher ile ağınızdaki tüm cihazlar tespit edilir ve size bildirilir.
tweetdeckTwitter’ın satın aldığı ve şuanda yalnızca Twitter için kullanılmakta olan çoklu Twitter hesabı yöneticisi olan Tweetdeck ile birden fazla hesabı kullanabilirsiniz.
MaxthonInternet Explorer altyapısını kullanıyor olmasına rağmen Google Chrome kadar hızlı, izlediğiniz videoları aynı anda indirmenize olanak sağlayan, HTML5 ile en uyumlu şekilde çalışan tarayıcıdır.

Güvenlik

Eset Smart SecurityYalnızca bir antivirüs olmayan içinde Firewall ve sürekli izleme yazılımları da bulunduran ESET Smart Security ile çok büyük tehditlerle uğraşmadığınız sürece güvende olacaksınızdır.
Ashampoo HDD ControlHDD yani dahili diskinizin durumunu size raporlayan bu program sayesinde aslında bilgisayarınızın ne zaman çöp olacağını hesaplayabiliyorsunuz. Özellikle sıcak havalarda programın size kızmasına da alışmanız gerekmekte.

79 Comments

Post Comment

Comments are closed.