Pinterest her geçen gün büyüyen bir sosyal ağ. Peki Pinterest’i daha güzel hale getiren araçlar neler?

Pinterest’i profesyonelce kullanmanın yollarını 16 Adımda Profesyoneller için Pinterest Kullanımı adlı makalemizde işlemiştik. Sıra geldi çok kullanılan Pinterest araçlarına.

Pin it Butonu

Webte güzel bir resim mi gördünüz? Pinterest’in web sitesine girip Pinlemenize gerek yok. Sık kullanılanlara eklediğiniz Pin It butonu ile  siteden ayrılmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

SpinPicks

Pinterest’in tasarımı fikri falan güzel ama içerik çokta fazla yok diyorsanız sizin için SpinPicks diye bir araç var. Pinterest’teki en çok paylaşılan, beğenilen pinleri sizin için buluyor. Henüz beta aşamasında olan SpinPicks kaliteli içerikler bulabilmek için güzel bir araç.

spinpicks
Url2pin.it

Herhangi bir URL’yi bu siteye eklediğimizde bize o sayfanın ekran görüntüsünü Pinterest’te paylaşma imkanı veriyor. Örnek vermek gerekirse Semiyun’un ekran görüntüsünü paylaşmak istedim ve ortaya buradaki Pin çıktı.

Alternatif olarak Snapito‘yu önerebilirim.

Pinpuff

Pinterest hesabınızla ilgili istatistiklerinizi, hesabınızın etkisini ölçmek istemez misiniz? Klout henüz Pinterest’i etki ölçüm sistemine dahil etmedi. Yakın zamanda da edecek gibi görünmüyor. Uygulama size aktiflik skoru, Virallik skoru gibi bir kaç skor verdikten sonra beğenilerinizi, tahtalarınızı vs. istatistik olarak önünüze seriyor.

pinpuff

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?