3 Aralık’ta Dünya Liderleri Uluslararası Telekomünikasyon Birliği liderliğinde İnternet’in geleceğini konuşmak üzere toplanacaklar.

Bugüne kadar 42 farklı ülke internete filtreleme sistemleri getirdi. Son iki yılda ise Dünya’nın çeşitli ülkelerinde İnternet özgürlüğünü kısıtlayan 19 farklı yasa çıkarıldı.

Birleşmiş Milletlere bağlı olarak kurulan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği ise 3-14 Aralık’ta Dubai’de bir toplantı düzenleyecek. Toplantının sonunda kısıtlayıcı bir çok düzenleme gelebilir. Google buna karşı çıkmak için büyük çapta bir kampanya başlattı.

google-free-open
#freeandopen hashtagıyla devam etmekte olan kampanyaya imza atarak destek olabilirsiniz. Kampanyaya buradan ulaşabilirsiniz.

“A free and open world depends on a free and open Internet. Governments alone, working behind closed doors, should not direct its future. The billions of people around the globe who use the Internet should have a voice.”

Özgür ve açık bir dünya özgür ve açık bir internete bağlıdır. Kapalı kapılar ardında Hükümetler geleceği yönlendirmemelidir. Dünya çapında milyarlarca İnternet kullanıcısı söz sahibi olmalıdır.

Maalesef ülkemizde SOPA ACTA gibi olaylara ses çıkarılmadığı gibi buna karşı da sessiz kalınacak.