Hayat Dursun Kitaplar Konuşsun
Düşün Taşın Derneği 5 yıldır aralıksız olarak sürdürdüğü Kitap Okuma Günleri aktiviteleriyle “toplu kitap okuma” eylemini Türkiye’nin gündemine taşımış, bu zamana kadar İstanbul’da 99 farklı mekânda, Türkiye genelindeki temsilcileri ile de 110 farklı noktada binlerce katılımcı ile kitaba dair paylaşımların yapıldığı etkinlikler gerçekleştirmiş bir sivil toplum kuruluşudur.
42
13 Haziran 2010 tarihinde Ali Sami Yen Stadyumu’nda gerçekleştirdiği 38. Kitap Okuma Günleri ile 14.500 kişinin aynı anda kitap okuduğu etkinliğin mimarı olan gençler;
26 Mayıs 2013 tarihindeki 100. Etkinliklerini sosyal medyanın gücü sayesinde 100 farklı noktada gerçekleştirerek yeni bir rekora imza atmaya hazırlanıyor.

İstanbul’da İstiklal Caddesi Galatasaray Meydanı’nda binlerce kişinin katılımı ile “Dünya’nın En Sessiz Eylemi” ne imzasını atacak olan Düşün Taşın Derneği, yapacağı bu faaliyet ile dünyanın gündemine kitap sevgisi ve bilincini taşımak istiyor.

Düşün Taşın Derneği ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte kitapları ile İstiklal Caddesi’nde buluşacak olan katılımcılar; yazarlar, ünlü isimler ve devlet erkânı ile birlikte topluca kitap okuyacak.
Minderler Bizden Kitaplar Sizden
Galatasaray Meydanı’na kurulacak olan platform çevresinde yapılacak olan etkinlik, halkın katılımına açık şekilde gerçekleştirilecek. Program süresince yapılacak olan çeşitli eğlence, yarışma vb. aktiviteler ile Hayat duracak kitaplar konuşacak.

Paylas.com üzerinden canlı olarak yayınlanacak İstanbul ile eş zamanlı Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanında gerçekleştirilecek olan bu buluşmada derneğin genç yöneticileri;
Minderler Bizden Kitaplar Sizden olsun diyerek herkesi
26 Mayıs’taki bu etkinliğe bekliyor.
Tarih: 26 Mayıs Pazar
Saat:16:00 – 17:00
Mekân: İstiklal Caddesi Galatasaray Meydanı
Adres: Galatasaray Lisesi, Kuloğlu Mahallesi, İstiklâl Cad. No: 159, 34430 Beyoğlu – İSTANBUL

Düşün Taşın Derneği Hakkında?
12 Ocak 2010 tarihinde kurulan Düşün Taşın; “Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Girişimcilik” üzerine projeler gerçekleştiren Türkiye’deki kitap okuma alışkanlığını ve sevgisini arttırmak amacıyla bugüne kadar “300” farklı etkinlik düzenlemiş olan bir “Gençlik Oluşumu”dur.
“Toplu Kitap Okuma Günü” kavramını dünya literatürüne taşımak için gönüllü, genç ve büyük bir kitle ile çalışmalarına devam eden Dernek, Türkiye’de herkesin haftada bir kitap bitirme hareketini yaygınlaştırmayı kendisine hedef edinmiştir.

İnsanların, okudukları sayesinde; kendilerini, etrafındaki gelişmeleri ve dünyayı keşfetmelerine yardımcı olarak bilgisayar kullanımı ve içerik üretimi konusunda “Fare Toplumundan, Klavye Toplumuna” ülkemizin taşınmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
Bilgi ve İletişim

kitap-okuma-günleri-final