Google+ neden Facebook’tan daha iyi? Size örneklerle açıklamak istiyorum.

  1. Google+ sanılanın aksine Facebook’tan daha aktif. Daha nitelikli paylaşımlar, daha nitelikli yorumlarla karşılaşıyorsunuz Google+ta. Ayrıca paylaştığınız herhangi bir gönderinin tekrar paylaşılma oranı Facebook’a göre çok daha yüksek. Facebook profilinizde paylaştığınız bir gönderi sizin isminizle en fazla bir iki kişi tarafından paylaşılabilirken G+ ile onbinler sizin isminizi rahatlıkla duyabilir.
  2. Google+ içerikleri Facebook’a göre daha ilgi çekici ve grafikleri gerçekten çok hoş. Paylaşılan fotoğrafların önizlemeleri daha büyük, video izlemek daha rahat vs.
  3. Eğer hiç sevmediğiniz eski okul arkadaşlarınızla ya da eski sevgililerinizle yola devam etmek istiyorsanız Facebook evet sizin için daha uygun ama Google+ ta ortak ilgi alanlarınız olan insanlarla iletişime geçebilmek daha kolay. Özellikle https://plus.google.com/s/shared%20a%20circle özelliği ile çevrelerinizdeki insanların kendi çevrelerini paylaşması ve yüzlerce kişiyi bir anda ekleyebilmek oldukça rahatlatıcı bir özellik. Fotoğrafçılıkla ilgilenen yüzlerce kişiye anında ulaşabiliyorsunuz.
  4. Facebookta ulaştığınız arkadaş sayısına Google+ta çok daha rahat ulaşabilirsiniz. Çevrenizi çok daha rahat genişletebilirsiniz. Facebookta tek tek 200 kişi ile arkadaş olmanız aylarınızı alabilirken Google+ ta dakikalar içinde yüzlerce kişi ile kontakt kurabilme şansınız mevcut.
  5. Facebook gizlilik sözleşmesine dayanarak sizin dürttüğünüz her kişiyi dahi kayıt altına alabilirken Google+ta bu söz konusu değil. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için şu ingilizce makaleye göz atabilirsiniz; http://mediatapper.com/facebook-vs-google-the-safety-and-security-of-your-personal-data-and-information-part-two/
  6. Google+ da size dakika başı bir CityVille, FarmVille yada bilmemneVille isteği gelmez. Bunları kabul etme ya da reddetme ile boşa zaman harcamazsınız. Sayfanızın her bir köşesinde ayrı ayrı numaralar görmezsiniz. Çünkü Google Plusta herhangi birşeyi kabul edip reddetme olayı yoktur dileyen sizi takip eder dileyen etmez.
  7. Facebookta birebir görüntülü konuşma yapabiliyorken Google Plusta 10 kişiye kadar görüntülü konferans yapabilmektesiniz.
  8. Google Plus size sürekli bildirim mailleri göndermez hatta dilerseniz bildirimleri kapatabilirsinizde.
  9. Google Plus’ta #hashtag kullanabilirsiniz. İster çevrelerinizde olsun ister olmasın hep birlikte aynı konu üzerinden tartışabilirsiniz.
  10. Son olarak Google Plus’ta arkanızda bir dev vardır. Google. Onlarca Google servisi ile bağlantılı olarak kullanabilirsiniz Google+ı.

 

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?