Dünyanın en büyük online dil öğrenim sitesi olan Livemocha bu akşam itibariyle Rosetta Stone eğitim grubuna satıldı. Satışın gerçekleşmesinin ardından resmi blogtan yapılan açıklamaya göre Livemocha ücretsiz kalmaya devam edecek. Ayrıca Livemocha hesabınızı aynı şekilde kullanmaya da devam edebileceksiniz.

livemocha-world1


Livemocha resmi blogundan satış işlemini bu şekilde duyurdu;

Geçen beş yılın ardından Livemocha, yeni bir dili hep birlikte öğrenen, öğreten ve pratik yapan 16 milyondan fazla üyeden oluşan global ve yardım sever bir topluluk haline geldi. Her birinizin edindiği öğrenim deneyimi Livemocha’yı anlamlı, eğlenceli ve etkili kılıyor.

Herkesin birden fazla dilde dilde akıcı konuşabildiği bir dünya inşa ettiğimiz için heyecanlıyız ve bugün, amacımızı bir adım daha ileri taşıdığımızı size açıklamaktan dolayı çok heyecanlıyım.

Sıkı çalışılan ve hazırlanılan aylardan sonra, Livemocha Rosetta Stone ile birleşme konusunda anlaştı.

Rosetta Stone dünyadaki en sağlam ve en iyi bilinen eğitim markalarından birini yaratmıştır. Sektörde gıpta ile bakılan teknoloji temelli güçlü dil öğrenim çözümlerini oluşturmuştur. Güçlerimizi, teknolojilerimizi ve size en iyi hizmeti verebilmek için adadığımız odak noktamızı birleştirerek, öğrenim dünyasını birlikte değiştireceğiz.

Lütfen, Livemocha’nın bildiğiniz ve sevdiğiniz öğrenim deneyimi, ürünü ve topluluğu olmaya devam edeceğinden emin olunuz.

Hatta, Livemocha artık daha fazla dil ve güçlü yeni araçlar sunacak ve daha önce olmadığı kadar birçok cihaz üzerinden kullanılabilir hale gelecek. Ayrıca, Rosetta Stone’de çalışan yetenekli ekibe desteklerinden, katılımlarından ve geri bildirimlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Geçen iki yıl içerisinde oluşturduğumuz ve test ettiğimiz yeni markamız Livemocha deneyimini yaymaya devam edeceğiz. Yakında daha fazla yapılacak olan duyurular için bizi izlemeye devam edin!

Her zaman limitlerin olmadığı bir dünya oluşturmak için kendimizi buna adadık ve adayacağız.

Bakalım Livemocha’da neler değişecek.