Sosyal medyanın ve Web 2.0’nin özünü oluşturan Bloglar yavaş yavaş Türkiye’de de tanınır ve işlev kazanır oldu. Eskiden “Ben Bloggerım” dediğinde kimse bir şey anlamazdı ancak bugün katıldığım etkinlikte onlarca “Blogger” başlığıyla kartvizit aldığımda oldukça mutlu oldum.

Nimostylo‘nun büyük bir emek vererek hazırladığı bu buluşma İstanbul’da gerçekleşti.

blogger

Etkinliğe -tam sayamadım ama- 114 blogger katıldı. Semiyun ekibinden Ezgi Özyıldırım ve Güllü Batu ile birlikte katıldığımız etkinlikte Gizem Yücel SEO ve Adsense reklamları hakkında kısa bilgiler verdi. Bumerang ekibi de kısa bir konuşma ile Bumerang sisteminden bahsetti.

Aynı zamanda ileriki zamanlarda daha kapsamlı bir SEO ve Reklamcılık eğitimi de gerçekleşecek. Bizde bu eğitimi duyuracağız. Her alandan blog yazarının tanıştığı bu etkinlikle ilgili daha çok fotoğrafa ve yoruma buradan ulaşabilirsiniz.

Bloggerlar

Türkiye’deki Bloggerların bu şekilde organize olabilmeleri büyük bir başarı ve sosyal medyanın geleceği hakkında umut vaat etmekte. Özellikle konuyla ilgili eğitim programlarının düzenlenmesi büyük bir ihtiyaç. Bu buluşmaların sürekliliği ve niteliğinin yüksek olması beni oldukça sevindirdi.

Son bir not: Etkinliğe katılanlara “küçük” sürprizler olacak demişlerdi. Hiçte küçük falan değillerdi, eve kadar zor taşıdım açıkçası 🙂