Malumunuz Facebook duvar sistemini kaldırıp yerine Timeline (Zaman Tüneli) uygulamasını getirdi. Artık herkesin geçmişte neler paylaştığını neler yaptığını görmek çok daha kolay. Duvar sisteminde de 4 yıl önceki paylaşımı görmek mümkündü ancak bir kaç saat uğraşmanız gerekiyordu. Şimdi bir tıkla 4 yıl öncesine gidebiliyorsunuz. Bu durumda bazı kullanıcıları rahatsız etmekte çünkü geçmişte paylaştığımız her şey mükemmel değil sonuçta.

Geçmişteki gönderilerimizi tek tek kaldırmak ya da tek tek gizlilik ayarlarını değiştirmek ortalama bir facebook kullanıcısı için neredeyse imkansız. Facebook bir kolaylık sunmuş bu noktada. Gizlilik ayarları bölümüne girip tüm eski gönderilerimizin görünürlük ayarlarını tek tıkla değiştirebiliyoruz ancak getirebileceğimiz en alt seviye “Sadece Arkadaşlar”. Eğer Arkadaşlarınızında görmesini istemeyeceğiniz gönderileriniz varsa bu uygulama tam size göre;

Türkçe Duvarımı Temizle Programın aslı ise şu sayfada barınmakta.

Aslına bakarsanız kendisi bir program, eklenti ya da kurulan türden bir şey değil. Sadece bir javascript kodu. Sitede bulunan kodu sık kullanılanlara ekleyip profil sayfanızda sık kullanılanlardan o sayfaya tıkladığınızda bir menü açılıyor ve son 1-5-10-20 (tercihe bağlı) gönderinizi bırakıp diğer bütün gönderilerinizi siliyor.

Uygulama gönderilerinizi sizin sileceğiniz hızda silmekte. Çünkü tek tek seçeneklere basıp sile basıyor fakat siz o işlemini gerçekleştirirken ayrı bir pencerede işinize devam edebilirsiniz ya da bilgisayar başında durmanıza bile gerek yok. Bu işin en güzel yanı ise herhangi bir üyelik ya da uygulama izni gerektirmiyor olması. İşte size kısa bir anlatım videosu;

Son bir not: Uygulama henüz Zaman Tünelinde kullanılamamakta. Yani eğer kullanmayı düşünüyorsanız Zaman Tüneline tam olarak geçmeden kullanın.

Markanızın Sosyal Medya Danışmanlığı ile daha geniş kitlelere seslenmesini ister misiniz?