SEO Uzmanları için 37 Ücretsiz Backlink Sitesi

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu şu sıralar en revaçta olan dijital pazarlama yöntemlerinden biri. Sosyal medya geliştikçe SEO’da değişikliğe uğramakta. Artık SEO’nun S halinden bahseder olduk. Sosyal SEO. Eğer sitenizdeki içerik sosyal medyada paylaşılmıyorsa arama motorlarının gözünde sitenizin değeri gittikçe düşmekte.

SEO uzmanları bu sebeple bookmarking servislerini kullanmaktalar. Bookmarking servisleri kullanıcıların sevdiği içerikleri paylaştığı link havuzları. Bu sitelerin PageRank değerleri ile doğru orantılı olarak sitenize backlink almanıza ve PR değerinizi yükseltmesine doğrudan etkisi var. Üstelik bir kaç tanesi(yanında * olanlar) hariç ücretsiz ve “dofollow” linkler verilmekte.

Eğer web sitenizin daha çabuk indekslenmesini istiyorsanız Google Page Rank değerinizin daha yüksek olması gerekmekte. Bunun içinde en önemli etkenlerden birisi dofollow olan backlink sayınız. Bu sayıyı yükseltmek içinde en çok kullanılan yöntem bookmarking sitelerini kullanmak. İşte elde edebileceğiniz ücretsiz backlink veren bookmarking siteleri;

Yabancı Bookmarking Siteleri; Continue reading