2015’te İnternet’in Hali Nasıl Olacak? [İnfografik]

Teknolojinin her alanında olduğu gibi İnternet hızları, kapasiteler ve kullanım oranları kat be kat artmaya devam ediyor. 2015 yılı için tahminlerde bulunan CISCO’nun infografiğine göre Zetabit terimine oldukça alışık olacağız. İnternet trafiğini en çok videolar üzerinden dönecek. Bu videoların çoğunluğunu ise 7 dakikadan uzun videolar oluşturacak. Mobile yönelik videolar ise beklendiği gibi diğerlerini geçecek gibi görünmüyor.

Continue reading

2013 Sosyal Medya Trendleri

2013-Sosyal-Medya-Trendleri_

2013 Sosyal Medya Trendleri

2012 yılı Sosyal Medya için oldukça hareketli geçti. Peki 2013 yılında bizleri neler bekliyor? Nelere karşı hazırlıklı olmalıyız? 2013 Trendleri neler olacak?

  • Sosyal Medya 2013’te daha da çok konuşuluyor olacak. Sosyal Medya Pazarlaması ve Sosyal Medya Uzmanlığı terimlerine daha çok alışacağız.
  • Sosyal Medya eğlence için daha çok kullanılacak. TV’ler yerini nasıl radyolardan aldıysa Sosyal Medya’da TV programlarının yerini alacak. Daha büyük ve daha ince televizyonlara yatırım yapmaktansa daha büyük ve daha ince tabletlere yatırım yapmak daha akıllıca olabilir. Continue reading