En iyi Foursquare Araçları

Yazar: 9 sene önce yayınlandı

Foursquare 40 milyon kullanıcısı, 30 milyon tavsiyesi, 1.3 milyon marka sayfası ve 3.5 milyar check-in’i* ile artık dev bir mobil ağırlıklı platform olmuş durumda. Foursquare’i daha etkin bir şekilde kullanabilmek için ise tanımamız gereken bir kaç uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar Foursquare deneyiminizi kat be kat arttıracaklar.

Check-in Hatırlatıcı

Günlük koşuşturmaca arasında çoğu zaman bir mekana gittiğimizde check-in yapmayı unutuyoruz. Fourminder işte bu durumlarda imdadımıza yetişiyor. Ücretsiz ve basit bir iPhone uygulaması olan Fourminder belirlediğiniz bir zaman aralığında yeni bir mekanda check-in yapmazsanız sizi uyarıyor. Haydi check-in yap diye bildirim veriyor.

Foursquare Aktivitelerinizden İnfografik

Foursquare, tüm foursquare aktivitelerinizden hareketli bir infografik hazırlamanız için bir araç çıkardı. Time Machine. Bu araçla bir sürü veriyi otomatik olarak bir infografikte toplayabilir, canlı olarak tüm hareketlerinizi inceleyebilirsiniz.

Bir diğer alternatif olarak Where Do You Go uygulaması da Google ve Foursquare verilerinizi toplayarak size biraz daha kötü grafiklerle de olsa ayrıntılı bilgiler verebilmekte.

Her Yerde Mayor Olabilmek

Teknik olarak her yerde mayor olabilmeniz mümkün değil zira Foursquare bir ayda yalnızca 250 check-ininizi mayorluk için sayıyor. Sonrasını aslında boşa yapmış oluyorsunuz. Ancak varolan bu 250 check-in hakkınızı doğru kullanırsanız bir çok yerde mayor olabilirsiniz. When I Will Be Mayor uygulaması ile mekanın mayoru ile olan yarışınız hakkında bilgiler edinebilirsiniz. O mekanda kaç check-in yaptınız ve daha ne kadar yapmanız gerekiyor sorusunun cevabı bu uygulamada.

UberMayor ise farklı bir seçenek. Android ve iOS uygulama desteğiyle önceden belirlediğiniz mekanlarda telefonunuzdan otomatik check-inler gerçekleştirebiliyorsunuz. Yalnızca Wi-Fi’ınızı sürekli açık tutmanız gerekmekte. Böylelikle Foursquare’in fake check-in yaptığınızı anlama şansı oldukça azalmış oluyor.

Fotoğraf Çekerek Check-In Yapmak

Pic-In from mobile life on Vimeo.

Pic-In uygulaması ile yeni bir mekana gittiğinizde o mekanın fotoğrafını çekip check-in yapıyorsunuz. Mekana tekrar gittiğinizde ise benzer bir fotoğraf çekerseniz otomatik olarak check-ininiz uygulama tarafından yapılmış oluyor. Tabi sizin dışında o mekanın fotoğrafını çekenler var ise uygulama yerinizi ilk check-inden hatırlıyor.

Arkadaşlarınızla Ortak Noktada Buluşmak

Foursquare’in en güzel yanı arkadaşlarınızın yerlerini anlık olarak gösteriyor olması. Ancak arkadaşınızla buluşmak istediğinizde ikinizde birbirinden farklı noktalarda iken nerede buluşacağınız konusunda sıkıntı yaşarsınız genellikle. Mimble bu sorunu çözüyor. Check-in yapan iki arkadaşın buluşabileceği ortak noktaları ve yol güzergahlarını ayarlayıp size sunuyor.

Çevrenizdeki Tüm Special’ları Görmek

Foursquare’in amaçlarından biri de size özel fırsatları yakalayıp indirim ya da promosyon ürünleri kullanarak yeni mekanlar keşfetmektir. Check In Deals ile çevrenizdeki bütün fırsatları tek tek inceleyebilirsiniz.

*İstatistikler Nisan 2013 tarihi itibari ile en güncel verilerdir. 

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın