En iyi 3 Arşivleme Programı

Yazar: 9 sene önce yayınlandı

Farklı formattaki dosyaları gönderirken ya da büyük dosyaları gönderirken sık sık kullandığımız bir yöntemdir sıkıştırma. Neredeyse her bilgisayarda bulunan sıkıştırma programlarının sayısı da hiçte az değil. Peki bunlardan hangisi daha iyi? Hangisini kullanmalıyız?

İşte en iyi 3 Arşivleme Programı

IZArc

Türkçe dil desteği ve ücretsiz olması sebebiyle oldukça tercih edilen bir program. Arşiv formatlarının dışında .iso gibi kalıp dosyalarını da açabilmekte ve 256-bit şifreleme desteği sunmakta. Ayrıca hasar görmüş arşivleri de tamir etme özelliği bulunmakta.

PeaZip

150’den fazla formatta arşivleme ve çıkarma işlemi yapabilen ücretsiz bir sıkıştırma programı PeaZip. Onlarca ödül almış olan PeaZip ileride daha çok kullanılacağa benziyor.

7Zip

Açık kaynak kodla geliştirilmiş olan 7Zip basit ve sadeliği, neredeyse her formattaki arşivi açabiliyor olması ve hızı sebebiyle ilk sırada. Özellikle “multivolume” desteği ve kalitesi kendisini belli ediyor. .iso dosyalarını da muadillerine göre daha sorunsuz açmasıyla tanınıyor.

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın