En iyi 5 Film Oynatıcısı

Yazar: 10 sene önce yayınlandı

Yaklaşık 60 farklı player denemiş biri olarak herkese hitap edecek 5 farklı player seçtim.

5. KMPlayer ve UMPlayer

KMPlayer ve UMPlayer‘ın aslında özellik olarak çokta farkları yok. Bilgisayarı yormayan satın aldığınız DVDleri rahatlıkla çalıştırabileceğiniz programlar. Sorunsuz filmleri rahatlıkla izleyebilirsiniz. Video formatlarının çoğunu çalıştırmaktalar. Her gün iki üç film izlemeyen kullanıcılara bu iki playerı önermekteyim.

KMPlayer indirmek için tıklayınız

UMPlayer indirmek için tıklayınız

4. BS Player PRO

BS Player‘ı 4. sıraya koyan tek şey içinde ekstradan bir altyazı arama aracının olması aslında. Görüntü ve ses kalitesi olarak diğer oynatıcılardan pekte farkı yok. Ancak altyazı arama aracı sayesinde internet sitelerinde tek tek altyazı aramanıza gerek kalmıyor. Ekstra bir codec paketi yüklemenize de gerek kalmıyor.

BS Player indirmek için tıklayınız

3. Media Player Classic

Çoğu zaman Windows Media Player ile karıştırılsa da WMP ile bir ilgisi yoktur. Tüm filmleri bu playerda izleyebilirsiniz. Codec konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız. Oldukça basit ve hızlıdır.

Media Player Classic indirmek için tıklayınız

2. VLC ve GOM Player

Bu iki playerda film izlerken codec problemi çok nadiren çekersiniz ancak onları rakiplerinden ayıran kendilerine has özellikleri var. O nedenle ikinci sıradalar. VLC Player’ da ses oranını %400 oranında kaliteli olarak arttırabilirsiniz. GOM Player da ise uyumsuz altyazıları, içindeki Subtitle Explorer ile ileri ya da geri sarabilirsiniz. GOM Player Türkçe dil paketini de kurabilirsiniz. Gom Player Özelliklerini linke tıklayarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. VLC 2.0. Özelliklerini de linkle tıklayarak detaylı biçimde inceleyebilirsiniz.

VLC Player indirmek için tıklayınız.

GOM Player indirmek için tıklayınız.

1. Total Media Theatre 5

Eğer film izlemek sizin için bir haz duyma sebebiyse BluRay, 3D filmler izlemek istiyorsanız bu player tam size göre. Diğer playerlar BluRaylerde kasabilir ancak bu playerda asla. Herhangi bir playerde izlediğiniz filmi bir de bu playerda izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız aslında.

Total Media Player’ı indirmek için tıklayınız

Bu tür uygulamalar biçok formatı çalıştırmaktadır. Siz yine de formatları değiştirmek istiyorum derseniz Format Factory programını kullanabilirsiniz.

Markanızın Web Site Tasarımına mı ihtiyacı var?

  Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın

  Yorumları Gör

  • Bilgiyi kıskanmıyorsunuz bilgi aktarma konusunda çok cömertsiniz. Var olun

   Yorumu iptal et

   Yorum yaz

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak

   The field is required.

  Yorum yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak

  The field is required.

  Paylaş
  Haydar Özkömürcü

  Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

  Teklif Al
  X Teklif Al

   Danışmanlık ya da Eğitim Teklifi Alın