102 milyon kullanıcısı ve 45 milyardan fazla içeriği ile Tumblr dev bir sosyal ağ haline gelmiş durumda. Tumblr kullanıcılarında erkek-kadın sayısı neredeyse eşit durumda olmasına karşın aktif kadın kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta. Özellikle bekarların bulunduğu (%70) bu ağda görsellik oldukça ön planda.

tumblr-quotes

Peki Tumblr’ı farklı kılan ne? Tumblr bir blog ancak ne WordPress’e ne de Blogger’a benzemiyor. Aynı zamanda bir mikroblog ama Twitter’la da ilgisi yok. Aslına bakarsanız Blogger+Instagram+Twitter=Tumblr diyebiliriz. Tasarımının güzel ve sade olması ve kolay kullanımı kadınları Tumblr’a çekmekte.

Tumblr’ı etkili bir şekilde kullanmak için onlarca farklı ek uygulamaya ihtiyacınız yok. Tumblr size bir çok özelliği default olarak zaten veriyor. Herhangi bir şeyi paylaşmak oldukça kolay. Tumblr’ın kullanılmasının en önemli sebebi ise eğlenceli olması. Paylaşılan içerikler ve kullanıcı kitlesi gerçekten özel.

Tumblr’ın negatif yönü ise içeriklerde görece rahatsız edici şeyler paylaşılabiliyor olması. Özellikle çocuklarınızdan uzak tutmanız tavsiye edilmekte. Her çocuğun Facebook’u olsun diyenlerdenim ancak Tumblr için 18’i beklemeliler bence. Özellikle kimleri takip ediyor olduğunuza dikkat edin. Takip ettiklerinizin kalitesinin yükselmesi ile sizin de Tumblr’da aldığınız zevk artacaktır.